Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
< späť na článok

Diskusia : Dychová skúška: Slabiny a ich právne dôsledky

40 príspevkov

Pridaním príspevku súhlasite s pravidlami diskusie.

Odoslať
ghost01
17.1.2017 01:24 | |
+0 -1
Trochu sa vám musím zasmiať spoludiskutujúci zato ako diskutujete o jednotkách promile :-) som jeden zo skupiny 6 ľudí na SK, ktorí majú platné oprávnenia overovať alkoholtestery a musím tvrdiť, že všetko sa vyjadruje v mg/l a všetky vyhlášky a tabuľky uvádzajú výsledky v mg/l. Zabudnite na promile, ktoré sa dá vždy spochybniť.
peter.BN
22.9.2015 16:51 | |
+0 -2
neviem, co si mam mysliet o kapitole s prepocitavacim koeficientom :-(!? Nezda sa mi korektne ohanat sa tu cislami, ci to bolo 0,8 alebo 1,2 promile, v kazdom pripade je to uz extremne mnozstvo alkoholu v krvi, a nie je to ani jedno poldeci, ani jedno pivko a clovek by mal znasat nasledky svojho cinu a patri za mreze... Len bezcharakterny *** sadne za volant s takymto mnozstvom alkoholu v krvi.
kawwe
6.2.2013 12:21 | |
+0 -4
sportovní sázení, velmi kvalitní info zde: http://compe.iprostor.cz/
vajcovy_prd
1.2.2013 21:04 | |
+5 -9
Schopny vodic vie soferovat aj ked ma v sebe zaprasku........ Mam vodicak 20 rokov a nie raz ma z krcmy nakladali do auta........... vzdy som prisiel bez nehody, LEBO VIEM SOFEROVAT
konec_sveta
29.1.2013 20:37 | |
+0 -0
policia si ale určite privyrobí http://www.onlinecounterstrike.meu.zoznam.sk/
dynamo25
29.1.2013 16:19 | |
+2 -5
ak som spravne pochopil tak ak ma vodic v dychu 1promile a viac tak nie je sposobily viest motorove vozidlo...ale ak ma len 0.9promile tak nejde o stav vylučujúci spôsobilosť na bezpečné vedenie motorového vozidla...takze ak si sadne niekto s 0.9 promile za volant je to uplne v pohode...to mi je zakon (N)
gru535
29.1.2013 18:38 | |
+7 -1
nie, nepochopil :-D
Animak2
29.1.2013 15:47 | |
+4 -3
ja by som to dal do 0,2 promile, aby si clovek mohol pripit ak ide na oslavu a smitec... ostatne nemilosrdne na rok vodicak, preskusanie, psycholog... nech si to ten dotycny odbeha, zaplati a nech zisti ci sa mu to nabuduce oplati... lebo ak sa nauci niekto pit pivko za volant, tak sa nauci pit aj viac piv alebo poldeci... da sa ist aj taxikom... uz to nestoji majland...
Franc1644
29.1.2013 15:20 | |
+4 -0
Je to az taky rozdiel,ci ma clovek 0.9,alebo 1.1? Ak podla zakona ano,asi by bolo na mieste spravit krvne testy,tam uz by to bolo presnejsie a ziadne vyhovaracky "vsak,ja som pokojne mohol mat aj 0,9,aj ked ste mi namerali 1.1,pretoze koeficient v rakusku a na Sri lanke a na kysuciach...... . Nevdim dovod na prezumpciu neviny,ak odmietne fukat. Ano,pokial je astmatik-odrazu vsetci-na zaklade dolozenia od lekara by bolo fer,aby to zaplatili polisi a nie vodic.Ale inak nie. Preco by som odmietal fukat,ak som zdravy a nepil som? A ak by platila prezumpcia neviny,tak preco by som mal fukat,ked som ozraty?Vsak to by som bol magor,keby som fukal,ked viem,ze plati prezumpcia neviny :-D To,ze meraju na konci obce a tabula konca obce je az kdesi v poli,to ma nezaujima.Az po tabulku idem 50 a tym padom ma mozu mat radi. Ale je pravda,ze polisi by sa semtam mohli spravat aj trosku uvedomelejsie. Minule som siel asi o 11v noci ,vonku -15. Bola to dlhasia trasa,tak som bol iba v tricku a tenkych nohaviciach. na konci obce bola prudia zakruta a ked som vosiel do zakruty,zrazu som mal pred sebou UFO. Nebolo to ufo,ale cervene svetielko vo vyske asi 2m nad cestou.Tak som dupol na brzdy na zladovatelej ceste a ono to bol policajt bez akehokolvek reflexneho prvu.Mal iba akesi cervene svetielko. Otvoril mi na aute dvere "vase dokla....a ty uz mas 18???" Predlozil som mu vsetky doklady,ake existuju,kedze si ich vsetky dolezito pytal,potom povedal kolegovi,ze "ten maly ma opravnenie viest viac skupin vozidiel,ako my dvaja dokopi" potom zas na mna "skryvate predomnou nieco??" ja ze nie.a on zas "cely sa chvejete" ja mu nato "ja som v tricku a je tu -15stupnov" a este k tomu som myslel,ze sa tam postim. A on "tak,vsak uvidime,vsak my na to prideme,co skryvate,dame vam fukat a bude". A ja na to,ze v pohode. A nakoniec "odkial a kam smerujete?" To ma uz dorazilo.ja som myslel,ze ja mozem cestovat odhocikal a kamkolvek,v ramci sengenu,pokial mam obciansky. Tak hovorim "od frajerky".A
Maverik84
29.1.2013 15:58 | |
+0 -0
Super ze aspon niekto to pochopil sam od seba. Je to presne ako pises. Proste sa pocita s tym, ze alkohol v krvy sa neda zmerat na tisicinu promile a tak je proste stanovena urcita tolerancia od do. Pre niekoho bude trestny cin ked bude mat v krvy 0,9 a viac, zatial co pre niekoho ineho to bude trestny cin az ked bude mat v krvy napriklad 1,1 alebo 1,2 promile a viac. Tomu mi technicky a matematicky zdatnejsi ludia hovorime tolerancia. To je nieco podobne ako ked pri merani radarom je tiez tolerancia priblizne nejake 2 km/h. Ked mi nameraju prekrocenie rychlosti tak sa predsa tiez nebudem odvolavat na tuto toleranciu. Proste mam ist tak aby som mal uplnu istotu, ze nepojdem viac ako je v danom useku povolene a potom ma nejaka tolerancia hore dole vobec nemusi trapit. A tak isto ten co chlasta ma, tak trosku komicky povedane, prisposobit svoje chlastanie svojmu telesnemu stavu, tomu ako zvlada jeho organizmus alkohol a aky ma jeho organizmus ten prepocitavaci koeficient a ma chlastat tak aby proste dreger neukazal viac ako tych 0,5 mg/l a hotovo basta. Ked niekto zle odhadne svoj koeficient svojho organizmu prepocitavania mg/l na promile tak je to proste hold jeho smola. Existuje proste urcita istota a tou je to, ze pokial som nic nevipil tak nikdy tu hranicu jedneho promile neprekrocim a je mi sum a fuk ake ma moje telo ten koeficient toho prepocitavania mg/l. Tym padom povazujem cely tento clanok a niektore prispevky v tejto diskusii za totalny zvast a za bezpredmetne. Apropo je mi uplne jasne, ze nie vsetci pochopia tuto logiku ktoru sa snazim v tomto prispevku vysvetlit a budu aj nadalej rozpravat ooooo, ake je to hrozne a nespravodlive, ze ked ja som mal v krvy len 0,8 promile tak uz musim celit base za soferovanie pod vplyvom alkoholu :-(
Majkljibb
29.1.2013 10:46 | |
+7 -6
čo to vobec riešia ? proste nafuka je jedno kolko a čau basa a min. 10rokov odobratie vodičaku a nak si jazdia takyto ***via ktory nevedia vydrzat pre mna za mna aj na bicykli ... totalny alkoholizmus ked už človek nevie vydrzat domov a dat si doma za poldeci a to nevravim o tom ked sa dakto večer ožere a rano sadne za volant totalna nezodpovednost ... chcete jazdit? nechlastajte :)
rastaman1710
29.1.2013 09:24 | |
+5 -1
Zaujimalo by ma kedy zakonodarca poriesi nezmysel, na ktory nepriamo poukazuje aj tento clanok. Ide tu totiz o to, ze ak odmietnete dychovu skusku automaticky sa stavate "vinny" co je v rozpore s prezumpciou neviny. Navyse ak poziadate o krvnu skusku musite si ju uhradit - krvne testy plati ten, kto o ne ziada. Kedze pozitie alkoholu a jeho obsah nad 1 promile je trestny cin - malo by sa k nemu pristupovat podobne ako k ostatnym trestnym cinom. Podozrivy zo spachania priestupku al. trestneho cinu nie je povinny sa vyvinit t.j. dokazat svoju nevinu. Je to presne naopak - organy cinne v trestnom konani vam musia dokazat vinu a kym sa to nepodari tak ste nevinny - je teda namieste aby policajti ziadali o krvnu skusku ak maju podozrenie, ze som pil a zaroven aby tento ukon aj zaplatili. Takisto je hlupost aby som odmietnutim dychovej skusky de facto priznaval svoju vinu. Suhlasim s tym, ze do presetrenia (krvna skuska) mi moze policia zadrzat vodicak (cosi ako predbezne opatrenie), ale dalej nech ku mne pristupuju ako k nevinnemu kym sa nedokaze opak. V pripade, ze bude vysledok dychovej skusky negativny chcem okamzite naspat vodicak, pokracovat v jazde a v pripade usleho zisku chcem aj adekvatnu kompenzaciu. Alkohol za volant nepatri - na tom sa asi zhodneme vsetci, ale sposob akym sa ku kontrole pristupuje nie je celkom koser ak uz sa hrame na pravny stat. No a este poznamka ad sankcie za alkohol - tie su podla mna stale dost mierne. Ak niekto nafuka je to podla mna zhavy kandidat na to, aby si uz nikdy nesadol za volant. Mat vodicak by nemalo byt len pravo, mala by to byt aj vysada - a ta nepatri do ruk vsetkym.
levican96
29.1.2013 10:25 | |
+2 -3
Ty si dobrý.... podľa teba teda ak odmietnem dychovú skúšku, som nevinný? Lebo platí prezumpcia neviny ?????? To by teda dopadlo :-) ;-D ;-D
rastaman1710
29.1.2013 10:54 | |
+6 -3
Vidim, ze si nepochopil - vysvetlim. Ak odmietnes dychovu skusku, neznamena to, ze si nevinny, ale nemalo by sa k tebe pristupovat ako k vinnemu (a teraz sa to deje - odmietnutie dychovej skusky je povazovane za pozitivny test - a to je hlupost). Ja ako tazky astmatik (s inhalatorom stale vo vrecku a lekarskym potvrdenim) napriklad odmietam fukat - nerobi mi to dobre (kto uz fukal vie, ze to zdaleka nie je take jednoduche a choremu cloveku da tento ukon dost vazne zabrat - nezelam vam ho ani nahodou ak mate dychacie problemy). Automaticky po odmietnuti tak dych. skusky tak musim na krvnu skusku a musim si ju zaplatit, kedze ja ziadam o test. A to je chore - pristupuje sa ku mne ako keby som pil - a ja predsa nemusim dokazovat ze som nepil. Policia chce dokaz - nech to teda ziadaju a platia oni.
warhan
29.1.2013 11:01 | |
+4 -3
Ako tazky astmatik mozes vobec viest motorove vozidlo? Zachvat moze vyvolat cokolvek, dokonca aj stresova situacia - a tych je zavolantom neurekom. A ked mas zachvat na dialnici, alebo pokojne aj v meste, tak pokojne mozes pozabijat ludi rovnako ako opilec.
bublifuk2012
29.1.2013 11:29 | |
+2 -1
Ty si doktor alebo čo, že si taký múdry?
Maverik84
29.1.2013 15:25 | |
+0 -2
rastaman1710 Prosimta, kolko mas rokov? Namas to napisane v profile. Lebo bud mas tak sotva 18, alebo mas potom IQ ako hever v kufri tvojho auta. Mi pripominas jedneho Dilina ktory sa tu kedysi ohanal tym, ze nieje od policajtou fer aby pokutovali vodicov za telefonovanie mobilom ak aj oni sami pri soferovani auta pouzivaju visielacky :-(
dominikp123
29.1.2013 18:15 | |
+3 -0
Maverik84 neviem kolko máš rokov Ty no bud si aj Ty policajt,alebo to s tým heverom je inak.Prezumpcia neviny,ak je právny štát,by mala platiť všade a vždy.Ak neplatí je to chyba,lebo bohužial naša polícia to velmi zneužíva.Čo sa týka alkoholu za volantom aj ja som proti a myslím že tresty sú nedostatočné a čo sa týka polície mala by viac byť na miestach kde sú treba a nie sledovať vodičov na konci dediny v poli či náhodou neprekročili o 5km rýchlosť aby sa na nich odbavili čím nechcem povedať že sa tam má lietať ako na pretekárskej dráhe,no stačí byť trochu aj ludský
gru535
29.1.2013 18:37 | |
+2 -1
Poznáš síce pojem prezumpcia neviny, ale očividne mu nerozumieš. Totiž nezmyslom by bolo, ak by si mohol odmietnuť dychovú skúšku resp. lekárske vyšetrenie (samozrejme bezdôvodne) a bol by si nevinným. Aj laik pochopí, že je to pre tento trestný čin základný a viac menej jediný dôkazný prostriedok hovoriaci o merite veci. Po druhé, ak požiadaš o "krvnú skúšku" a bude negatívna, neplatíš nič, platíš iba vtedy, ak je výsledok pozitívny. Je tragédia dnešnej doby, že ľudia ako ty sa snažia nájsť chybu v postupe OČTK, pričom najmä tuto pri alkohole (nehovoriac o iných veciach) je v popredí spoločenský záujem a práva a právom chránené záujmy jednotlivca - laicky - napr. aby teba alebo tvojich potomkov nejaký ožratý primitív nezrazil autom.... Porozmýšľaj nad (ne)zmyselnosťou tvojej argumentácie
STIvan
29.1.2013 08:10 | |
+1 -2
Ja by som to riešil inak... Keď nafúka nad 1 promile hneď ho obšťastniť obuškom podľa energetickosti štátneho orgánu... (moj otec keď jazdil na motorke tak dostával obuškom za väčšie blbosti a polepšil sa ale to bola iná doba ) samozrejme podmienka a odobratie vp na 3 roky a okamžité krvné testy nech sa nevyhovarajú :)
bublifuk2012
29.1.2013 11:27 | |
+3 -0
Nejde o typ sankcie, obušok alebo pokuta, ale či sa používa na správnom mieste. Dnes sa musím báť aby som mal vporiadku lekárničku a na rovnej širokej ceste nemal viac ako 50 km/hod značka konca obce je nepochopitelne daleko za posledným domom.
bublifuk2012
29.1.2013 07:28 | |
+8 -8
Mňa nikto nedonúti si nechať pichať do žili nejaké ihly a môcť sa nakaziť žltačkou alebo HIV. Že to majú v nemocnici sterilné? Blabla, kecy. Kto ponesie zodpovednosť ked sa nakazím? Doktor nikdy nenesie zodpovednosť za nič. Kde je prezumcpia neviny? Ked odmietnem dychovú skúšku, tak som automaticky vinný a policajti ma napadnú a odvedú do vazenia? Preco by som mal obstarávať ja dôkazy o vine alebo nevine? Akým právom policajti zastavujú autá, aj o polnoci pri -15 C, kontrolujú doklady, lekárničko, sprostosti? Ak nejazdím nebezpečne a nehladaju zlocinca, naco su policajti? Polici aje jedna banda organizovanych zlocincov, minimalne lupeznikov ("pokuty";) a tak sa k nim treba spravat.
leo666666
29.1.2013 09:13 | |
+6 -2
ak ty ozran zrazy dieta zmenis nazor na ich spravanie ........a vyroky previdla su na to aby sa porusovali su ubohe ... jeden znami bol svedkom nehody kde bola 50 km rychlost sofer siel 78 po dedine a zrazyl zenu ktora mala 3 deti ochrla ak by sme vsetci jazdili ako mame policajty by nemuseli davat pokuty ja navrhujem za prekrocenie rychlosti s tronasobit pokuty ........ .Vy tu nadavate neto ze nas policia chrani ???? nechapem tomuto svetu .....jeden znami je policajt a vravel ze za hodinu niekedy daju cez 10 pokut .......neprajem nikomu aby niekto zrazil matku,dieta alebo bliskeho ktory porusil zakon .....a ak si nepil nemas dovod ODMIETNUT FUKAT .............
666Ace
29.1.2013 10:03 | |
+4 -2
:-( "Kde je prezumcpia neviny? Ked odmietnem dychovú skúšku, tak som automaticky vinný a policajti ma napadnú a odvedú do vazenia? Preco by som mal obstarávať ja dôkazy o vine alebo nevine?" A vysvetlis mi ako inak obstaraju policajti dokaz o tom ze si pil, ked nie dychovou skuskou, alebo krvnou skuskou ? Ma ist do najblizsej krcmy a opytat sa ci si nahodou nebol na pivko ? Ja ked som za volantom tak im do toho mile rad fuknem, nemam dovod nefuknut ked viem ze som nepil. Policia berie obcas niektore priestupky vseliako, aj pokuty su odveci niektore, ale toto jedno je si myslim v poriadku. Kto nepil nema co skryvat!
Majkljibb
29.1.2013 10:50 | |
+4 -5
ty *** mi povec ktory človek čo si nevypil ani kvapku odmietne dychovu škušku ...
rastaman1710
29.1.2013 10:55 | |
+4 -2
Clovek s astmou, chronickou obstrukcnou chorobou pluc a podobnym ochorenim. Nezelam vam to, ale skuste niekedy prefuknut Drager dva dni po zapale pluc - nedate to ani na tretikrat. Astmatici vedia o com hovorim.
Majkljibb
29.1.2013 10:59 | |
+1 -1
ked neriešim choroby ... minule tu bol clanok o tych ktory odmietnu dychovu skusku a hadam to bolo totalne minimum ktory mali urcenu chorobu
bublifuk2012
29.1.2013 11:19 | |
+1 -3
Mali by byť spokojné obe strany. Alkohol za volant nepatrí, ale ani šikanovanie vodičov večnými kontrolami nie je správne. Mám súhlasiť aby mi rozpichali žili kedykolvek si policajt zmyslí? Zabitie alebo vražda je trestané rovnako, či sa to stane autom alebo niečím iným. Alkohol je braný ako úmysel = vražda.
bublifuk2012
29.1.2013 11:24 | |
+5 -2
Hlupák si ty, ked si spokojný so šikanovaním. Odmietol by som to z princípu. ČO ma má čo policajt zastavovať ked jazdám podľa pravidiel?
dominikp123
29.1.2013 13:17 | |
+3 -1
alkohol za volant nepatrí a má sa jazdiť podla predpisov no k tým pokutám Ti asi zabudol povedať že ich vyberali na miestach ako koniec dediny kde už ani nie sú domy a podobné nezmyselné miesta no tam kde by mali byť tam nie sú
gru535
29.1.2013 18:43 | |
+3 -3
možno nemám dobrý odhad, ale tipujem, že tento príspevok si písal ešte z lavíc základnej školy... ak nie, tak ma to mrzí, ale je približne na tej vedomostnej a inteligenčnej úrovni, a to som mnohých žiakov ešte urazil... úprimne by som si pozrel situáciu, keď raz aj ty budeš musieť vytočiť 158 a požiadať o pomoc... kiež by ti osoba na druhom konci linky povedala, že "banda organizovaných zločincov" ako si ich nazval, nebude nikomu pomáhať... škoda, že tento národ má stále také indivíduá, ako si ty...
sacto916
29.1.2013 03:59 | |
+0 -0
ahoj, me by zajimala treba taka vec , coje , horsi, pro lidi,a stat, alkohol nebo cigarety, anketa , z jakou %presnosti muze veda dokazat ze , clovek co ma rakovinu je z cigaret a ne z ovzdusi,jidla, a podobnych veci, a stejne kolik stoji, lecba , od cigaret, a lecba od alkoholu, kolik kuraku mame zavrenych ve veznicich , kolik auto nehod ,zavinily cigarety, kolik rozvedenych , lidi, kolik deti v detskych domovech, kolik ,kolik vrazd, ublizeni na zdravi,kolik znasilneni, kolik zneuzivani maloletych,kolik stoji soudni procesy,kolik stoji alkohol,pojistovne, nemocnice,kolik stoji stat vezeni jednoho alkoholika,na den ci na rok,,dase toto a urcite i dalsi porovnavani, mezy cigaretama a alkoholem zjistit?????????????????????????pokud jo , myslim ze taky clanek bi bil zajimavi,zvlaste bych bil mooooc rad pokud by se vyjadrily doktori k tem procentum rakoviny, kde opravdu jsou cigarety, koureni, a taky kdyz ma clovek rakovinu co celej zivot nevzal cigaretu do ruky,a ani v rodine rakovina neni kcemu pani doktori , pridaji vinu , nevim citoto bude nekdo cist a pokud jo, cito i pochopy co timto chci vyjadrit,,,,,pokud tyto komentare bude cist , pani redaktorka co pise tyto clanky o alkoholu , poprosil bych , at me da seriozni odpoved , ci se nahoudou nechtstaji v redakci uskutecnit takyto pruskum,,, dekuji ,,,,
Lietajuca_ryba
29.1.2013 06:53 | |
+0 -0
a co to ma spolocne s auto-motom?? :D ok mozno to je len nepochopena ironia, ale ak nie popros doktora svojho nech sa s tebou o tom porozprava ;)
bublifuk2012
29.1.2013 07:31 | |
+2 -4
Fajčenie za volantom je tiež priestupok.
Blade01
29.1.2013 08:00 | |
+4 -5
No tak veci dam na spravnu mieru. Koli tymto testom je na Slovensku tolerovana hladina alkoholu v dychu 0,14 mg/l..cize zhruba 0.30 promile. Inak vplyva alkohol na zenu a na muza aj nato maju policajti prihliadat???Pre alkohol za volantom som prisiel o blizkeho cloveka a mne je jedno kolko ten vodic pil --- je vinny lebo alkohol za volant nepatri a ten co sa tohto zastava tiez popija za volantom si myslim. Alkohol a volant je zbran a preto nech su vinnici tvrdo potrestaju lebo beru zivoty a nicia rodiny.....
peterveterrgb
29.1.2013 09:11 | |
+5 -2
A to si v ktorej krcme pocul ze je na slovensku tolerovana hranica 0,3 promile?? Posles mi cislo zakona v ktorom sa to pise?
efekt4
29.1.2013 09:59 | |
+6 -1
každy vie ,že policia SR služi len na naplnenie kasi ,ked chce policajt dostať priplatky musi vybrať u PMJ 10 pokut denne a u dopravaka aspon 20 pokut ak nie može sa rozlučiť z vyplatov, prečo sa o tom nikde nepiše ,každy o tom vie ,len sa o tom nehovori
bublifuk2012
29.1.2013 11:21 | |
+5 -4
Policajti sú lúpežníci (vyberači pokút pod hrozbou násilia) ktorý majú podiel na lupe (odmeny, plat).
bublifuk2012
29.1.2013 11:22 | |
+5 -0
Za socializmu sa báli kriminálnici, dnes sa boja slušní ľudia. Tento štát nechráni slušných ľudí, naopak ich prenasleduje.
Blade01
29.1.2013 16:10 | |
+0 -0
no nepocul som to v krcme je to tolerancia pristroja od slovenskej metrologie kde musia byt vsetky pristroje kalibrovane a pravidelne prekalibrovavane....npr. kazdy policajt co dava fukat ma pri sebe certifikat....coze na slovensku je povolene 0.00 a tolerovane 0.14 mg/l vydychovaneho vzduchu skus sa opytat, a npr. pri hranicnej hodnote sa fuka 2x takisto ako pri jednompromile aby sa zistilo ci vodic ma stupajucu alebo klesajucu tendenciu hladiny alkoholu....a liter vzduchu prefukne aj dieta. A zase dookola same vyhovorky...ja budem fukat kolko krat sa to policajtom zachce lebo respektujem nejake pravida atd...nejaka rychlost to ujde ale chlast nik nikomu do krku nelieva nasilim ......
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie