Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.
4 14.07.2019 / Marek Pokrývka

Retro dizajn získava v ostatných rokoch na sile a siaha po ňom stále viac automobiliek. Niektoré si však jeho príťažlivosť uvedomili už dávno. Príkladom je značka Fiat, ktorá uviedla modernú reinkarnáciu ikonického typu 500 v roku 2007. Po dlhom čase teraz konečne chystá jej ďalšiu generáciu. A momentálne oficiálne potvrdila, že nástupca bude čisto elektrický.

O novom elektromobile zatiaľ Fiat neprezradil nič 4 fotografie v galérii O novom elektromobile zatiaľ Fiat neprezradil nič Zdroj: Fiat Chrysler Automobiles

Talianska spoločnosť usporiadala tlačovú konferenciu vo fabrike Mirafiori, ktorá oslavuje už svoje osemdesiate narodeniny. Práve pod jej strechou sa malý elektromobil bude vyrábať. Vyžiada si to veľkú investíciu, Fiat sem plánuje naliať až 700 miliónov eur. Zo začiatku pritom ráta s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov. Nie je však vylúčené, že objem produkcie sa časom zväčší. Prvé exempláre novej päťstovky majú zísť z pásov továrne v druhom kvartáli budúceho roka.

Fiat 500 by v druhom modernom vydaní mal mať premiéru na najbližšom ženevskom autosalóne. O vozidle zatiaľ nevieme nič konkrétne, počas prezentácie sa ukázalo kompletne zahalené plachtou. Pravdepodobne sa však inšpiruje konceptom Centoventi. Prevziať od neho môže niektoré dizajnové prvky, ale tiež široké možnosti konfigurácie zahŕňajúce aj pohon.

Fiat Centoventi: Dá vám absolútnu slobodu

Aktuálny ročník ženevskej autoshow je do veľkej miery najmä o elektrifikovaní portfólia jedntotlivých automobiliek. Trendu sa nevyhýba ani Fiat, Taliani však pridávajú jedno originálne riešenie.

Taliansky elektromobil nebude prvým svojho druhu, batériový variant dostala aj súčasná päťstovka. Hatchback s označením 500e sa zameral na americký trh. Úspech však nedosiahol a koncern FCA mal nakoniec na každom vyrobenom kuse prerobiť až 20-tisíc dolárov (asi 17 800 eur). A to aj napriek pomerne vysokej cene. Veľká investícia do nástupcu ale ukazuje, že Fiat si od neho sľubuje veľa. Na konkrétne informácie o vozidle si ešte počkáme.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe

Prvý elektromobil anglickej firmy dosahuje výkon 2 000 koní a na jedno nabitie prejde 400 kilometrov. Už teraz pritom má byť prispôsobený na 800 kW nabíjačky...

Lotus šokuje: Postavil najsilnejšie auto sveta

Keďže Model 3 má najväčší podiel na predaji vozidiel Tesla, zohráva kľúčovú úlohu v strategických plánoch automobilky. Tá sa rozhodla znížiť jeho ceny, kým...

Tesla zlacnila Model 3, zdražila Modely X a S
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×