Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.
7 14.07.2019 / Marek Pokrývka

Na jesennom frankfurtskom autosalóne Volkswagen oficiálne vstúpi do novej éry. Predstaví tam sériový model ID.3, prvého člena veľkej rodiny elektromobilov chystaných na najbližšie roky. O akumulátorovom kompakte už vieme viacero detailov. Teraz sme dostali šancu na prvý pohľad do jeho interiéru, aj keď je to podľa publikovaných informácií predčasné.

Už stiahnuté video sa zameriavalo na jednoduchosť používania 7 fotografií v galérii Už stiahnuté video sa zameriavalo na jednoduchosť používania Zdroj: Carscoops

Na internete sa v týchto dňoch objavilo video, ktoré mal publikovať samotný Wolfsburg a rýchlo opäť stiahnuť. Viaceré weby však z neho stihli urobiť fotky. Na záberoch publikovaných stránkou Carscoops je vidieť digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty, na ktorý nadväzuje netradičný otočný ovládač prevodovky. Ten pripomína riešenie použité v BMW i3. Obrázky ukazujú tiež displej infotainmentu, ktorá zahŕňa aj rozhranie klimatizácie. Dotykový panel dopĺňa päť fyzických tlačidiel. Video zachytilo aj ovládače na volante a upozorňovalo na pokročilé hlasové ovládanie.

Exteriérový dizajn elektrického hatchbacku už nemecká spoločnosť vo veľkej miere prezradila, viackrát totiž predviedla len zľahka maskované prototypy. Najviac ukázala začiatkom mája. Vtedy vydala fotografie vozidla oblečeného akurát do tenkej fólie, ktorá zakryla len minimum dizajnových riešení. Svetový debut vo Frankfurte preto prinesie len doteraz neodhalené detaily.

Volkswagen ID.3: Vstup do elektrickej éry

Nový elektromobil si už možno rezervovať za zálohu 1 000 eur, pilotné exempláre budú patriť k edícii 1ST a ponúknu dojazd 420 kilometrov.

Volkswagen ID.3 má disponovať elektromotorom  poháňajúcim zadné kolesá, hovorí sa o výkone 125 kW (170 k). Na výber majú byť tri rôzne batérie. Základná poskytne podľa predbežných údajov maximálny dojazd 330 km, pri vyšších verziách má akčný rádius dosahovať 420 a 550 kilometrov. Všetky podrobnosti by sme sa mali dozvedieť na jesennom autosalóne.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe

Prvý elektromobil anglickej firmy dosahuje výkon 2 000 koní a na jedno nabitie prejde 400 kilometrov. Už teraz pritom má byť prispôsobený na 800 kW nabíjačky...

Lotus šokuje: Postavil najsilnejšie auto sveta

Keďže Model 3 má najväčší podiel na predaji vozidiel Tesla, zohráva kľúčovú úlohu v strategických plánoch automobilky. Tá sa rozhodla znížiť jeho ceny, kým...

Tesla zlacnila Model 3, zdražila Modely X a S
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×