Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Navara prešiel viacerými úpravami

Japonská automobilka sa venovala najmä technike vozidla, modifikovala nápravy, brzdy, naftové motory i prevodovky.
26 11.07.2019 / Marek Pokrývka

Na európskych trhoch zažil segment pick-upov v ostatných rokoch oživenie z hľadiska predajných čísel i počtu dostupných modelov. Jeho populárnym zástupcom je už dlhší čas Nissan Navara, ktorého tretia generácia debutovala v roku 2014. Zaslúžila by si preto facelift. No keďže v tomto segmente nie je dizajn až taký dôležitý, výrobca sa pri modernizácii zameral skôr na techniku.

Z hľadiska dizajnu je modernizácia zanedbateľná 26 fotografií v galérii Z hľadiska dizajnu je modernizácia zanedbateľná Zdroj: Nissan

Populárny automobil je navonok takmer nedotknutý. Poznávacím znamením omladených kúskov je tmavé pozadie vylepšených LED svetlometov použitých vo vyšších verziách, okrem toho sa zmenili akurát disky kolies. Okrem sviežeho vzhľadu majú pri základných modeloch zväčšený priemer z 16 na 17 palcov. Vzhľad vozidla však ovplyvnil aj fakt, že zadok je teraz o 25 milimetrov vyššie.

Nissan prepracoval pruženie na oboch nápravách, čoho výsledkom má byť jednoduchšie manévrovanie a tiež vyššia užitočná hmotnosť. Podľa variantu odvezie Navara o 54 až 114 kilogramov viac než doposiaľ. Nárast sa netýka len štvordverových exemplárov, ale aj vyhotovení King Cab. Tie totiž v rámci omladenia vymieňajú jednoduchú nápravu s listovými pružinami za päťprvkovú os používanú doteraz iba modelmi Double Cab.

Nissan takmer kompletne prepracoval podvozok auta 26 fotografií v galérii Nissan takmer kompletne prepracoval podvozok auta Zdroj: Nissan

Ďalšou zmenou je nahradenie zadných bubnových bŕzd kotúčovými, ktoré majú 308 mm. Vpredu sa objavili 320-milimetrové kúsky namiesto pôvodných s priemerom 296 mm. Pick-up vďaka tomu dosahuje kratšiu brzdnú dráhu, ale tiež vyžaduje o 40% menšiu silu na pedáli.

Nečakaný debut: Luxusný pick-up BMW X7

Na základe mohutného SUV vytvoril tucet mladých ľudí výnimočné vozidlo so špecifickou zadnou časťou a korbou vykladanou tíkovým drevom.

Technické úpravy neobišli priestor pod kapotou. Vozidlo zostáva dostupné s dvomi naladeniami naftového 2,3-litrového štvorvalca, pričom aj to slabšie má odteraz dve turbodúchadlá. Namiesto doterajších 160 koní ponúka maximálny výkon 120 kW (163 k). Alternatívou je variant dosahujúci 140 kW (190 k), pričom oba spĺňajú emisnú normu Euro 6d-Temp. S motormi sa spája kompletne nová šesťstupňová manuálna prevodovka vyrábaná v Európe. Disponuje odlišnou kulisou, ale tiež hladším chodom a zníženou úrovňou vibrácií. Vylepšeniami prešiel aj sedemstupňový automat.

Pick-up má väčší displej a modernejšie technológie 26 fotografií v galérii Pick-up má väčší displej a modernejšie technológie Zdroj: Nissan

Vybavenie vozidla rozšíril inteligentný asistent jazdy s prívesom, ktorý zabraňuje jeho kývaniu. V interiéri sa objavil aktualizovaný infotainment s novým 8-palcovým displejom. Pribudla tiež možnosť vstaveného on-line pripojenia, nechýba ani aplikácia NissanConnect. Zmodernizovaná verzia japonského pick-upu už aktuálne prichádza do predaja.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×