Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lotus prezradil meno svojho elektromobilu

VIDEO
O technike elektrického kupé zatiaľ nevieme veľa, hovorí sa o pohone všetkých kolies a výkone vyše tisíc koní.
1 11.07.2019 / Marek Pokrývka

Mnohé automobilky tradične zamerané na čistokrvné športové modely uviedli v ostatných rokoch vozidlá kategórie SUV a aktuálne chcú viaceré vyrábať aj čosi elektrické. Za všetky možno spomenúť značky Maserati či Porsche. Podobné plány má britský Lotus, v jeho prípade však batériou poháňaný hyperšport dostane prednosť. Aktuálne sme sa o ňom dozvedeli o niečo viac.

Anglický výrobca počas Festivalu rýchlosti v Goodwoode prezradil meno svojho elektromobilu, ktorý doteraz označoval ako Type 130. Vo finále sa však bude volať Evija. Podľa spoločnosti to má znamenať „živý“ alebo „prvý existujúci“, čo poukazuje na jeho prelomový status z hľadiska elektrifikácie. V rámci portfólia bude mať novinka výnimočný status.

Lotus Type 130: Elektromobil príde v júli

Novinka anglickej značky sa svetu predstaví o šesť týždňov, vzniknúť z nej má presne 130 exemplárov. Detaily o technike zatiaľ nepoznáme.

Označenie elektrického kupé prezradila automobilka prostredníctvom krátkeho videa, ktoré zachytáva digitálny prístrojový panel. Okrem toho na ňom vidieť centrálny tunel obsahujúci viacero tlačidiel. Dominantnú pozíciu má červené štartovacie tlačidlo, ktoré dopĺňa ovládanie prevodovky a elektrických okien. O technike elektromobilu zatiaľ nevieme veľa. Hovorí sa o pohone všetkých kolies a výkone vyše tisíc koní, ale tiež o aktívnej aerodynamike. Všetko sa máme dozvedieť už počas najbližších dní.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×