Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia má fintu na zlodejov: Ochrana pre každé auto

Bezpečnosť vozidiel je dnes nadmieru otázna. Moderné bezkľúčové prístupové systémy majú obrovské slabiny, Kia s nimi chce systematicky bojovať jednoduchým trikom.
3 11.07.2019 / Filip Kadlečík

Komplikované problémy majú často jednoduché riešenia. Vo viacerých testoch zabezpečenia moderných automobilov vozidlá absolútne zlyhávajú, prémiové značky nevynímajúc. Môže za to slabina v bezkľúčovom prístupe, ktorý sa spolieha na prenose signálu z kľúča do auta. Stačí vám zariadenie za pár desiatok eur a trpezlivosť, na to, aby ste dokázali takýto kľúč lokalizovať v dostatočnej vzdialenosti od vozidla a máte vyhraté. Teda aspoň z pohľadu zlodeja. Majiteľa vozidla čaká nepríjemné prekvapenie.

Britská Kia ponúka ku svojim autám bezpečnú vychytávku 3 fotografie v galérii Britská Kia ponúka ku svojim autám bezpečnú vychytávku Zdroj: Kia

Na zložitý problém existuje aj jednoduché riešenie. Ak máte o svoje vozidlo obavy, určite sa vám bude lepšie spávať, ak si kľúč od neho umiestnite do bezpečnostného obalu. Ten má vlastnosti pripomínajúce Faradayovu klietku, vďaka tenkej vrstve kovu vtkanej do textílie dokáže blokovať signál kľúča a tak efektívne chrániť vaše vozidlo. Nevýhodou je strata komfortu - kľúč budete pri odomykaní musieť vždy vytiahnuť.

Efektívnu ochranu proti zlodejom teraz svojim klientom ponúka aj britská dodávateľská sieť automobilky Kia. Zákazníkom spolu s políciou dôrazne odporúča zakúpenie tohto produktu, v Británii je totiž aktuálne činnosť zlodejov dvojnásobne vyššia než bola pred štyrmi rokmi. Firma zároveň avizuje, že už vyvíja technológie, ktoré rozšíreným krádežiam už čoskoro zabránia.

V Bratislave ukradli Kodiaq za pár sekúnd

Automobilové krádeže sú u nás bohužiaľ ešte stále takmer na dennom poriadku. Tentokrát zmiznutie automobilu majiteľov zabolí obzvlášť, spred práce im totiž odcudzili úplne nový Kodiaq.

Nateraz by klienti mali dávať pozor na to, kde kľúč od svojho auta nechávajú. Určite by to nemalo byť priamo za vchodovými dverami či fyzicky blízko vozidlu. Púzdro, ktoré Kia v Británii ponúka za bezmála 10 libier viete bez problémov kúpiť aj u nás. Na rôznych e-shopoch sa jeho ceny pohybujú maximálne na úrovni niekoľkých eur. Výhodou je, že sa jeho fungovanie dá ľahko overiť - stačí pristúpiť k autu s kľúčom zabaleným v ochrannom obale. Ak na vás automobil nereaguje, je v bezpečí.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×