Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Faceliftovaný Duster: Čím poteší bestseller?

VIDEO
S príchodom druhej generácie sa Dacia Duster výrazne zmenila a zaznamenala posun správnym smerom. Jej odhalenie sa udialo už pred dvomi rokmi a teraz už sa začína klebetiť o facelifte.
3 10.07.2019 / Filip Kadlečík

Duster je už na trhu s SUV etablovaným menom, ktorý si Dacia roky úspešne pestuje. Druhá generácia bestselleru bola predstavená pred dvomi rokmi a tak nastáva čas, kedy budeme zachytávať rôzne kuloárne informácie o modernizovanej verzii obľúbeného dostupného automobilu.

Európska verzia indického bestselleru by sa pri facelfite mohla inšpirovať indickým bratom 3 fotografie v galérii Európska verzia indického bestselleru by sa pri facelfite mohla inšpirovať indickým bratom Zdroj: Dacia

Čo-to o možnom facelifte druhej generácie prezrádza omladený variant Renaultu Duster prvej generácie, ktorý len nedávno predstavili v Indii. Od “nášho” Dustera sa do veľkej miery líši - vychádza totiž ešte stále z prvej generácie. Napriek tomu naznačil viaceré prvky, ktorých by sme sa možno mohli dočkať aj v Európe. Čím poteší budúcu klientelu?

Zdá sa, že veľkou zmenou by mohlo byť čiastočné prepracovanie prednej časti, ktorá by po vzore indického Renaultu mohla dostať výraznejší dizajn a honosnejšiu čelnú masku. Tej by mohli sekundovať prepracované reflektory s dvojdielnym LED denným svietením. Vítaným progresom by tu mohla byť prítomnosť halogénových projektorových šošoviek hlavných svetlometov, ktoré by prispeli k bezpečnejšej jazde za tmy.

Dacia Duster: Špičkový benzínový motor

Obľúbené rumunské SUV dostalo prepĺňaný agregát 1.3 TCe, dostupný bude v dvoch naladeniach. Zatiaľ iba s predným pohonom.

Zmeny v interiéri indického Dustera si Európan všímať nemusí, ten je od toho nášho úplne odlišný a starší o jednu generáciu. Veď ešte len teraz dostáva modernizovaný volant, ktorý už u nás slúži dva roky. Za zmienku však stoja napríklad elektricky sklápateľné spätné zrkadlá. Detail, ktorý však na úzkych parkovacích miestach poteší. V prvej polovici roka 2020 by sme mohli definitívne vidieť, nakoľko sa európsky Duster inšpiruje od toho indického.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×