Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW bude nové elektrické Mini vyrábať v Británii

Britský priemysel zápasí s neistotou, nakoľko tzv. tvrdý brexit by mohol vyhnať z ostrovov mnoho firiem. Jaguar Land Rover nedávno ohlásil výrobu nového elektromobilu v Británii a teraz s rovnakým oznámením prišlo aj BMW.
10.07.2019 / TASR

Nemecká automobilka BMW začne vyrábať nový elektrický model Mini vo svojej britskej továrni koncom roka 2019. Zákazníci by si tak mohli prvé vozidlá kúpiť už na jar budúceho roka. Oznámil to v utorok nemecký koncern.

„Mini Electric začne našu ofenzívu nových plne elektrických modelov,“ povedal Oliver Zipse, šéf výroby, ktorý je podľa zdrojov z automobilky horúcim kandidátom na post jej riaditeľa.

„Do roku 2023, dva roky pred plánovaným termínom, budeme mať na trhu 25 elektrifikovaných modelov. Viac ako polovica z nich bude plne elektrická,“ povedal.
S výrobou nového Mini by sa malo začať približne v rovnakom čase, ako má dôjsť k brexitu, ktorý sa očakáva 31. októbra. Hrozí pritom, že Británia opustí Európsku úniu bez dohody, čo okrem byrokracie môže viesť k zavedeniu ciel a k problémom s dodávkami komponentov, ktoré môžu zasiahnuť výrobu.

Koncern BMW vyrobil v minulom roku v anglickom Oxforde viac ako 230 000 automobilov. Podieľal sa tak 15 percentami na celkovej produkcii áut v Spojenom kráľovstve. Firma už predtým varovala, že by mohla presunúť časť výroby motorov a vozidiel z Británie, ak dôjde k neriadenému brexitu bez dohody.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×