Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai ohlásil záhadnú európsku novinku

Portfólio kórejskej značky na starom kontinente rozšíri vozidlo, ktorého identita je zahalená rúškom tajomstva. Má však byť lídrom svojej triedy.
1 09.07.2019 / Marek Pokrývka

Utajiť vývoj automobilov je v dnešnom digitálnom svete veľmi náročné. Snaha výrobcov sa väčšinou končí neúspechom a na internete sa objavia prinajmenšom fotografie maskovaných prototypov. Uvedenie sérioviek preto zväčša nebýva prekvapením. No nájdu sa aj výnimky a jednu má pravdepodobne v rukách Hyundai. Momentálne nečakane ohlásil nový model určený pre Európu.

Zatiaľ nie je celkom jasné, aké auto tento obrázok zachytáva

Kórejská automobilka zverejnila fotografiu, ktorá naznačuje vzhľad ďalšieho zástupcu jej portfólia na starom kontinente. Nemá pritom ísť o variant existujúceho typu. Konkrétna identita vozidla zostáva zatiaľ zahalená rúškom tajomstva, výrobca ho chce naživo predstaviť vo Frankfurte. Ďalšie detaily však o ňom plánuje zverejniť počas nasledujúcich týždňov.

Hyundai Kona: Na scénu prichádza hybrid

Nová verzia malého kórejského SUV využíva rovnaké komponenty ako modelky Ioniq a Niro, v predaji sa objaví ešte do konca roka.

Hyundai záhadnú európsku novinku špecifikoval iba všeobecne. Momentálne hovorí o sviežom dizajne exteriéru i interiéru, taktiež spomína nové možnosti v konektivite a bezpečnosti. Podľa značky má byť toto vozidlo lídrom vo svojej triede. Ktorá to bude? Aktuálne ťažko povedať, najskôr pôjde o hatchback alebo o SUV (resp. crossover). Naznačuje to obrázok zadnej časti s netradične riešeným koncovým stĺpikom a klesajúcim sklom. Už onedlho sa asi dozvieme, komu tento detail patrí.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×