Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volkswagen ID.R: Elektromobil porazil aj F1

TOP VIDEO
Na víkendovom podujatí v Goodwoode padol rekord z roku 1999, ktorý stanovil na monoposte Nick Heidfeld. O jeho zdolanie sa postaral Romain Dumas na modifikovanom elektrickom vozidle.
1 09.07.2019 / Marek Pokrývka

Za vznikom pretekárskeho elektromobilu Volkswagen ID.R možno vidieť dva základné ciele. Automobilka ním testuje limity svojich technológií, no zároveň ho používa na propagáciu takéhoto pohonu. Už dávno ho totiž nenájdeme len v nudných a pomalých vozidlách. Práve naopak, elektrina dokázala viackrát benzínu dať na frak. Najnovšie sa to stalo v Goodwoode.

Na svetoznámom britskom podujatí Festival rýchlosti sa počas uplynulého víkendu objavil okrem iného aj víťaz vlaňajších pretekov na Pikes Peak i elektrického rekordu z Nürburgringu. Za jeho volant sa opäť posadil ostrieľaný pretekár Romain Dumas. Krátku trať do kopca dokázal s modelom ID.R prejsť v čase 39,9 sekundy a stanovil tak vôbec najlepší čas histórie.

VW ID.R dosiahol rekord v Zelenom pekle

Napriek polovičnému výkonu porazil extrémny nemecký elektromobil čínskeho soka o 40 sekúnd, za jeho volantom bol veterán Romain Dumas.

Elektromobil porazil dokonca aj F1. Doterajším absolútnym rekordérom festivalovej trate bol Nick Heidfeld, ktorý ju v roku 1999 prešiel na monoposte McLaren-Mercedes MP4/13 za 41,7 sekundy. Po dvadsiatich rokoch žezlo prevzala elektrina. Volkswagen na túto úlohu model ID.R vo viacerých smeroch modifikoval, dostal napríklad menšie batérie a prišiel o systém DRS. S maximálnym výkonom 500 kW (680 k) malo toto vozidlo pritom na Formulu 1 hendikep vo výške sto koní.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×