Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Správa ciest plánuje výstavbu cesty pri Plavnici

Slovenská správa ciest plánuje postaviť novú cestu pri Plavnici, ktorej hodnota sa odhaduje na desiatky miliónov eur. V súčasnosti hľadá firmu, ktorá by cestu postavila.
09.07.2019 / TASR

Slovenská správa ciest (SSC) hľadá firmu na výstavbu preložky cesty pri obci Plavnica v okrese Stará Ľubovňa. Cenu odhaduje na 34 521 417,51 eura bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania.

Cieľom a účelom zákazky je zvýšenie kapacity, plynulosti a bezpečnosti dopravy a zvýšenie priepustnosti cesty I/68 jej umiestnením mimo zastavané územie obce Plavnica. "Situovanie preložky cesty mimo zastavaného územia s priaznivejšou priestorovou polohou cesty so sebou prinesie skrátenie cesty, skrátenie jazdnej doby, zníženie prevádzkových nákladov, časovú úsporu cestujúcich," konštatuje sa v oznámení. Predpokladá sa aj zníženie dopravnej nehodovosti či pokles spoločenských strát z hluku a emisií.

Predmetný úsek preložky cesty je situovaný v intraviláne a extraviláne katastrálneho územia obcí Ľubotín a Chmelnica. Cesta by mala mať v celkovej dĺžke 5370 metrov. Stavba pozostáva z 30 stavebných objektov. Okrem preložky cesty zákazka zahŕňa aj rekultiváciu dočasne zabratej pôdy, vegetačné úpravy, výstavbu troch križovatiek, dvoch prístupových ciest, šiestich mostov, úpravu vodných tokov Poprad, Ľubovianka, Jasenok, Šambronka, výstavbu protihlukových stien a ďalšie činnosti.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk je cena, pričom zákazka by mala byť spolufinancovaná z eurofondov. Záujemcovia majú možnosť predkladať ponuky alebo žiadosti o účasť do 13. augusta tohto roka.

(TASR)

 

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×