Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Auto z požičovne: Pozor, často skrýva nástrahy

Zapožičanie vozidla je dobrý kompromis pre tých, ktorým sa síce nechce šoférovať na dovolenku k moru, no radi si zachovajú určitú mieru flexibility. Ponúkame rady, ktoré vám pomôžu vyvarovať sa zbytočných chýb.
24 09.07.2019 / Soňa Zverková

V zásade existujú dva typy dovolenkárov. Prvá skupina si dovolenku plánuje úplne samostatne, či už je to lietadlo alebo auto a hľadajú si vlastné ubytovanie. Druhá sa spoľahne na organizovaný zájazd cestovnej kancelárie. Každý spôsob má pochopiteľne svoje výhody aj nevýhody. Existuje však aj tretia možnosť.

Ilustračná snímka 24 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Dreamstime

Hovoríme v podstate o kompromise, keď sa dovolenkár dopraví na miesto lietadlom alebo vlakom a v cieľovej krajine si požičia auto. Požičovne vozidiel sú v súčasnosti bežnou záležitosťou, s týmto spôsobom prepravy v dovolenkovej destinácii sa však spájajú určité riziká.

Mnohé môžu súvisieť s odlišnými pravidlami obchodných zmlúv a jazykom, niektoré sa zas týkajú rôznych podmienok požičovní. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, odporúčame vždy a v dostatočnom časovom predstihu osloviť zastúpenie renomovanej medzinárodnej siete priamo na Slovensku.

Kupujete auto? Takto odhalíte každý problém

Mnohí záujemcovia pred kúpou auta intenzívne brázdia vody internetu, kde porovnávajú ceny či zisťujú referencie. Bez skúšobnej jazdy však žiadne auto nekupujte! No aj tá má svoje riziká a pravidlá...

V prvom rade odpadáva riziko nepochopenia, nakoľko podmienky požičania vozidla si dohadujete vo svojom materinskom jazyku. A pokiaľ sa vám nepáčia, stále máte dostatok času nájsť si inú firmu. Naviac dovolenkové obdobie je aj pre požičovne áut vrcholnou sezónou a ak sú posledným bodom vášho zoznamu, nemusíte žiadne auto získať.

» Rady a tipy, ako postupovať pri požičaní auto, nájdete v galérii «

Rozhodne neodporúčame mávnuť rukou a spoľahnúť sa na to, že priamo v mieste dovolenky si nejakú požičovňu nájdete. Aj seriózne sa tváriaca firma môže mať svoje triky a v konečnom dôsledku výrazne prerobíte. Keďže auto nie je lacná položka, viac ako inokedy platí motto: dvakrát meraj a raz rež.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×