Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialená pokuta: Prekročil rýchlosť, platí 120 000 €

FOTO
Vo Fínsku musia mať hokejistov radi. Sú úspešní na športových fórach a ešte aj z času na čas výdatne dotujú štát.
21 08.07.2019 / Filip Kadlečík

Na Slovensku sa státisícovej pokuty za prekročenie rýchlosti báť nemusíte, v zahraničí však často platia iné pravidlá. Fínsko patrí medzi krajiny, ktorá výšku finančného trestu vymeriava individuálne, na základe príjmu daného hriešnika. Ak ste napríklad úspešný hokejista, mali by ste si svoje tempo obozretne strážiť. 

Ilustračná snímka 21 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Mercedes-Benz

Fínsky server Ilta-Sanomat pred pár dňami informoval o gigantickej pokute pre tamojšieho hokejistu Rasmusa Ristolainena, ktorý pôsobí v NHL v tíme Buffalo Sabres. Aktuálne mu v zámorí plynie šesťročný kontrakt na približne 29 miliónov eur. Astronomický príjem je síce príjemný, nie však v jeho domovine a obzvlášť v prípade, že prekročí rýchlosť.

V hokejistovom rodnom meste Turku sa Ristolainen na svojom Mercedese-Benz G 500 premával rýchlosťou 81 km/h na úseku, kde je povolené maximálne tempo 40 km/h. Za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti mu bola vypočítaná pokuta vo výške 120 000 eur, môže sa však proti nej ešte odvolať. Podľa viacerých zdrojov ide o najvyšší finančný trest za prekročenie rýchlosti, ktorý bol kedy vo Fínsku udelený.


>>> Pozrite si bizarné úlovky policajných radarov <<<


Dôvodom neuveriteľne vysokej penalizácie je súhra niekoľkých faktorov. Vo Fínsku sa pokuty vypočítavajú na základe denného príjmu, ktorým hriešnik disponuje. Vo všeobecnosti musí bežne zaplatiť polovicu z denného finančného obnosu. Rýchlo jazdiacemu hokejistovi štátne orgány vymerali trest vo výške 40-tich priemerných denných príjmov, čo v jeho prípade znamenalo pokutu v šesťciferných číslach. 

Nový trik polície: Radary už nemerajú len rýchlosť

Radarové pasce sú bežným javom v každej krajine bez výnimky. Niektoré merajú rýchlosť, iné sledujú jazdu na červenú. A Švajčiari teraz chcú zaviesť novinku, ktorá sa zameria na nepovolený tuning.

Za 120-tisíc si mohol kúpiť ďalší off-roadový Mercedes, teraz ich však bude pravdepodobne musieť odovzdať štátu. V niektorých krajinách sa jednoducho rýchlosť prekračovať neoplatí. Vedeli by o tom hovoriť aj ďalší fínski hokejisti, Barkov, Selänne či Komarov už dokopy rovnakým spôsobom štát zasponzorovali čiastkou 121 000 eur. Ristolainen ich takmer tromfol na jeden pokus. Vo Fínsku musia mať hokejistov naozaj radi, okrem medailí z majstrovstiev štátu z času na čas prinášajú aj extra finančné injekcie.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×