Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Off-road BMW a ešte ostrejší Hyundai i30 N

KLEBETY TÝŽDŇA Aston Martin Vanquish dostane manuálnu prevodovku, budúce modelu Hellcat môžu byť hybridné a Tesla chce vlastné batérie.
8 07.07.2019 / Marek Pokrývka

Začiatok letných mesiacov bol vo svete štyroch kolies netradične bohatý na premiéry. Môže za to úpadok dôležitosti autosalónov a snaha výrobcov o získanie čo najväčšieho mediálneho priestoru pre seba. Rušno je aj v oblasti klebiet. Neoficiálne informácie týkajúce sa pripravovaných vozidiel sa objavujú na dennej báze a výnimkou neboli ani uplynulé týždne.

Aston Martin prezentoval na ženevskom autosalóne koncept Vanquish, z ktorého časom vznikne sériový model. Na rozdiel od predchodcov bude mať motor uprostred. Už pri premiére štúdie automobilka prezradila, že jeho srdcom sa stane dvakrát prepĺňaný šesťvalec doplnený elektromotorom. K tomu by sme logicky očakávali samočinnú prevodovku. Nové správa však tvrdia, že britské vozidlo sa bude dať objednať aj s ručným radením. Výrobca chce toto kupé jednoznačne orientovať na jazdecký pôžitok. 8 fotografií v galérii Aston Martin prezentoval na ženevskom autosalóne koncept Vanquish, z ktorého časom vznikne sériový model. Na rozdiel od predchodcov bude mať motor uprostred. Už pri premiére štúdie automobilka prezradila, že jeho srdcom sa stane dvakrát prepĺňaný šesťvalec doplnený elektromotorom. K tomu by sme logicky očakávali samočinnú prevodovku. Nové správa však tvrdia, že britské vozidlo sa bude dať objednať aj s ručným radením. Výrobca chce toto kupé jednoznačne orientovať na jazdecký pôžitok. Zdroj: Aston Martin

Predmetom zákulisných rečí sa stal napríklad nový Aston Martin Vanquish, ktorý pravdepodobne ponúkne aj manuálnu prevodovku. V dnešnej dobe by šlo o raritu. Taktiež sa hovorilo o novom off-roade BMW, ktorý mohol vzniknúť v rámci spolupráce so značkou Toyota.

Šušká sa tiež o ďalšej generácii modelov Hellcat. Tie súčasné patria k tomu najbrutálnejšiemu, čo si možno kúpiť. V budúcnosti sa to nemá meniť. Dodge však údajne vozidlá vybaví hybridnou technológiou, ktorá má priniesť zlepšenie dynamiky i zníženie spotreby. Zverejnené informácie naznačili tiež možnosť prípravy modelu Ford Bronco Raptor s 2,7-litrovým motorom.

>>> VŠETKY KLEBETY NÁJDETE V GALÉRII <<<

Hyundai opätovne testuje hot-hatch i30 N, maskovaný prototyp vozidla sa podarilo odfotiť neďaleko okruhu Nürburgring. Malo by ísť o ešte ostrejší variant kórejského vozidla. Na cestách objektívy pristihli aj vývojový exemplár triedy GLB, z ktorej chce Mercedes vytvoriť dve verzie s podpisom AMG. Rovnako ako príbuzné kompakty má mať variant 35 aj 45.

Vision M Next: Dočkali sme sa nástupcu i8?

Nastáva čas na generačnú výmenu modelu i8. BMW však svoj plug-in hybridný superšport môže predávať pod úplne inou značkou. Poznáme fakty i klebety o štúdii nástupcu futuristického auta.

Okrem toho sa vecou klebiet stala kalifornská automobilka Tesla, ktorá vraj chce znížiť svoju závislosť od externého dodávateľa batérií. V budúcnosti si chce akumulátory vyvíjať a vyrábať vo vlastnej réžii. Počuť bolo aj o automobilke Toyota, tá údajne zvažuje druhý karosársky variant typu Supra. Otáznik visí nad modelom Targa s odnímateľnou pevnou strechou.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×