Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sandero po omladení: Príde s ním aj Dacia?

Brazílska pobočka automobilky Renault zverejnila fotografie inovovaného hatchbacku, ktorý sa dizajnovo zmenil najmä v zadnej časti. Môže ísť o verziu určenú výhradne pre trhy Latinskej Ameriky.
2 07.07.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadne tajomstvo, že viaceré produkty známe v Európe pod značkou Dacia sa na svetových trhoch predávajú aj so symbolmi materskej firmy Renault. Do tejto kategórie spadá aj hatchback Sandero. Dobre sa predáva viacerých latinskoamerických štátoch, vrátane dôležitej Brazílie. Tamojšia filiálka automobilky teraz ukázala verziu označenú ako modelový rok 2020.

Dizajn predných partií typu Sandero je takmer nedotknutý 2 fotografie v galérii Dizajn predných partií typu Sandero je takmer nedotknutý Zdroj: Renault

Zastúpenie francúzskeho výrobcu v najväčšom štáte Južnej Ameriky vydalo dve fotografie, ktoré zachytávajú hatchback spredu a zozadu. V jeho tvári k väčším zmenám nedošlo. Svetlomety s LED podpisom evokujúcim písmeno C zostali aspoň navonok zachované, kým maska chladiča je upravená len minimálne. Aj predného nárazníka sa dotkla iba kozmetická retuš.

Renault Sandero dostal odlišné spätné zrkadlá s integrovanými smerovými svetlami, najviac sa však zmenila jeho zadná časť. Tá vymenila pôvodné svetlá sa kúsky evokujúce aktuálne Clio či Mégane. Vyžiadalo si to výmenu piatych dverí, ich základný tvar však zostal zachovaný.

Zadné svetlá sa prispôsobili aktuálnemu štýlu áut Renault 2 fotografie v galérii Zadné svetlá sa prispôsobili aktuálnemu štýlu áut Renault Zdroj: Renault

V zadnej časti je jasne viditeľné označenie 1.6 naznačujúce objem motora. Pravdepodobne sa za tým skrýva známy atmosférický agregát SCe 116, ktorý má byť v Brazílii naďalej súčasťou cenníka. Okrem neho má ponuka obsahovať aj menší trojvalec. Ako uvádza web Carscoops, fotografie boli označené písmenami CVT. Naznačuje to uvedenie bezstupňovej prevodovky.

Dacia prekvapuje: Prídu viaceré nové SUV?

Dacia naberá na sebadôvere. Úspech Dustera nezostane bez povšimnutia, automobilka vraj príde s niekoľkými sesterskými modelmi.

Presný dátum síce nepoznáme, no Sandero po omladení sa má začať predávať čoskoro. Príde s ním aj Dacia na európske brehy? To zatiaľ nie je jasné, nakoľko doterajšie zákulisné správy hovorili o uvedení kompletne novej tretej generácie postavenej na aliančnej platforme CMF-B. A variant označený logami Renault je celkom evidentne iba upravenou verziou druhého vydania. Je preto možné, že čerstvo predstavený model bude určený výhradne pre trhy Latinskej Ameriky.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×