Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Sandero po omladení: Príde s ním aj Dacia?

Brazílska pobočka automobilky Renault zverejnila fotografie inovovaného hatchbacku, ktorý sa dizajnovo zmenil najmä v zadnej časti. Môže ísť o verziu určenú výhradne pre trhy Latinskej Ameriky.
2 07.07.2019 / Marek Pokrývka

Nie je žiadne tajomstvo, že viaceré produkty známe v Európe pod značkou Dacia sa na svetových trhoch predávajú aj so symbolmi materskej firmy Renault. Do tejto kategórie spadá aj hatchback Sandero. Dobre sa predáva viacerých latinskoamerických štátoch, vrátane dôležitej Brazílie. Tamojšia filiálka automobilky teraz ukázala verziu označenú ako modelový rok 2020.

Dizajn predných partií typu Sandero je takmer nedotknutý 2 fotografie v galérii Dizajn predných partií typu Sandero je takmer nedotknutý Zdroj: Renault

Zastúpenie francúzskeho výrobcu v najväčšom štáte Južnej Ameriky vydalo dve fotografie, ktoré zachytávajú hatchback spredu a zozadu. V jeho tvári k väčším zmenám nedošlo. Svetlomety s LED podpisom evokujúcim písmeno C zostali aspoň navonok zachované, kým maska chladiča je upravená len minimálne. Aj predného nárazníka sa dotkla iba kozmetická retuš.

Renault Sandero dostal odlišné spätné zrkadlá s integrovanými smerovými svetlami, najviac sa však zmenila jeho zadná časť. Tá vymenila pôvodné svetlá sa kúsky evokujúce aktuálne Clio či Mégane. Vyžiadalo si to výmenu piatych dverí, ich základný tvar však zostal zachovaný.

Zadné svetlá sa prispôsobili aktuálnemu štýlu áut Renault 2 fotografie v galérii Zadné svetlá sa prispôsobili aktuálnemu štýlu áut Renault Zdroj: Renault

V zadnej časti je jasne viditeľné označenie 1.6 naznačujúce objem motora. Pravdepodobne sa za tým skrýva známy atmosférický agregát SCe 116, ktorý má byť v Brazílii naďalej súčasťou cenníka. Okrem neho má ponuka obsahovať aj menší trojvalec. Ako uvádza web Carscoops, fotografie boli označené písmenami CVT. Naznačuje to uvedenie bezstupňovej prevodovky.

Dacia prekvapuje: Prídu viaceré nové SUV?

Dacia naberá na sebadôvere. Úspech Dustera nezostane bez povšimnutia, automobilka vraj príde s niekoľkými sesterskými modelmi.

Presný dátum síce nepoznáme, no Sandero po omladení sa má začať predávať čoskoro. Príde s ním aj Dacia na európske brehy? To zatiaľ nie je jasné, nakoľko doterajšie zákulisné správy hovorili o uvedení kompletne novej tretej generácie postavenej na aliančnej platforme CMF-B. A variant označený logami Renault je celkom evidentne iba upravenou verziou druhého vydania. Je preto možné, že čerstvo predstavený model bude určený výhradne pre trhy Latinskej Ameriky.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×