Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nečakaný debut: Luxusný pick-up BMW X7

Na základe mohutného SUV vytvoril tucet mladých ľudí výnimočné vozidlo so špecifickou zadnou časťou a korbou vykladanou tíkovým drevom.
16 06.07.2019 / Marek Pokrývka

Počas ostatných rokov Škoda viackrát prezentovala autá, ktoré vytvorili žiaci jej domácej akadémie. Väčšinou šlo o originálne počiny. Zatiaľ posledný z nich je unikát menom Mountiaq, čo je typ Kodiaq vybavený terénnou fazónou a otvorenou ložnou plochou. Mladá Boleslav však nie je v tomto smere jediná. Študentské diela má na konte aj BMW a teraz jedno z nich ukázalo.

Práca na tomto projekte zabrala študentom desať mesiacov 16 fotografií v galérii Práca na tomto projekte zabrala študentom desať mesiacov Zdroj: BMW

Nečakaný debut si v týchto dňoch odbilo BMW X7, z ktorého sa stal luxusný pick-up. Nejde o žiaden predobraz sériovky. Rovnako ako pri podobnom českom projekte ide o ručne vytvorené vozidlo, ktoré má existovať v jednom exemplári. Na jeho vzniku sa podieľal tucet mladých ľudí. Základom bol štandardný model xDrive40i, z ktorého sa za desať mesiacov stal výnimočný zjav.

SUV zostalo vo veľkej miere sériové, jeho mohutná karoséria po B-stĺpik nemenila. Zadné dvere sú výrazne skrátené. Za nimi nezostal kameň na kameni, tretí rad sedadiel je spolu s batožinovým priestorom minulosťou. Namiesto nich je tu otvorená korba. Štandardne ponúka 1,4-metrovú dĺžku, pri využití otvorených dvierok sú dostupné dva metre. To už stačí aj na motorku.

BMW X6: Nástupca priekopníka je odhalený

Tretia generácia iks-šestky opäť vychádza z typu X5, no dizajnovo sa od neho líši viac než v minulosti. V predaji sa objaví so štvoricou motorov.

Oproti pôvodnému vozidlu je BMW X7 Pick-up o 10 centimetrov dlhšie, ale tiež ľahšie. Použitie komponentov z plastu vystuženého karbónom umožnilo ušetriť až 200 kilogramov. Jedinečné vozidlo má špecifický zadný nárazník, výfukové koncovky i svetlá, ktoré tvorí hranatý LED modul zasadený do čierneho dielca. Ložnú plochu pokrýva tíkové drevo. Pri stavbe Bavora bola použitá aj 3D tlač, pričom všetko bolo robené s dôrazom na celkovú kvalitu vyhotovenia.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×