Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dacia prekvapuje: Prídu viaceré nové SUV?

FOTO
Dacia naberá na sebadôvere. Úspech Dustera nezostane bez povšimnutia, automobilka vraj príde s niekoľkými sesterskými modelmi.
35 04.07.2019 / Filip Kadlečík

Dacia Duster patrí z hľadiska predajov v Európe na trhu s SUV na absolútnu špičku. Pre Rumunov je preto škoda, že medzi vozidlami s vyššou svetlou výškou nemajú viacerých zástupcov. Zdá sa, že by sa to v najbližších rokoch mohlo zmeniť, vyhlásil riaditeľ Dacie a Renaultu v Rumunsku.

Dacia Duster Pick-up 35 fotografií v galérii Dacia Duster Pick-up Zdroj: Romturingia

Cristophe Dridi uviedol, že Duster je úspešný projekt a teraz nastal čas, aby sa na svet pozreli aj jeho súrodenci. Zaujímavé pritom je, že hovorí v množnom čísle. Zdá sa teda, že môžeme očakávať príchod viac než jedného ďalšieho cenovo dostupného SUV. 

Dnes už je jasné, že príchod sedemmiestneho Dustera, ktorý na seba mal prevziať úlohu modelu Lodgy, je nereálny. Dacia na ňom údajne skutočne pracovala, zistila však, že by bol príliš drahý a klientela značky by o neho nemala záujem. Vizualizácia vytvorená nemeckým Auto Bildom však i tak môže naznačovať, ako by asi rumunské SUV v budúcnosti mohli vyzerať.


>>> Pozrite si možné verzie Dusteru v galérii <<<


Najhorúcejším kandidátom na doplnenie rumunského bestselleru je aktuálne Duster pick-up, o ktorom sa v kuloároch hovorí už dlhšie. Tentokrát by ho automobilka mala skutočne začať vyrábať, stane sa tak plnohodnotným rozšírením vznikajúcej modelovej rodiny. 

Prvé info o novej Dacii Lodgy: Bude z nej SUV?

Populárny minivan by už o dva roky mohol dostať vynoveného nástupcu. Podľa prvých informácií sa zdá, že prejde radikálnou zmenou. Stane sa z neho SUV?

Ďalším potenciálnym variantom by podľa viacerých zdrojov mohlo byť SUV-kupé spriaznené s typom Renault Arkana. To ešte nie je všetko, v kuloároch sa hovorí i o elektrifikovanej verzii rumunského SUV. Dnes vieme, že s pick-upu sa dočkáme takmer určite. Ďalší súrodenci Dusteru sú zatiaľ zahalení rúškom tajomstva.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×