Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Detský sen: Šoférovali sme smetiarske auto

VIDEO
Na vlastnej koži sme si vyskúšali jazdu so smetiarskym autom. Aké má špecifiká a na čo si tu treba dávať najväčší pozor?
2 03.07.2019 / Filip Kadlečík

Je vysoko pravdepodobné, že ak ste v detstve milovali autíčka, tak sa vám v práci motoristického novinára splní nejeden motoristický sen. V rukách sa vám ročne vystrieda niekoľko výnimočných automobilov, ku ktorým by ste sa inak len tak nedostali. Tento Mercedes je ale iná káva, naozaj nás chytil za srdce.

Dostali sme možnosť na vlastnej koži si vyskúšať jazdu na 8-tonovom vozidle Mercedes Arocs 2532 L 6x2 4 500. V našom prípade bol tento kolos navyše osadený nadstavbou Faun Variopress. Dnes už pravdepodobne slúži v uliciach ako bežné smetiarske auto, akých sa na Slovensku nájde obrovské množstvo.

Pre nás zostane Arocs navždy výnimočný, splnil nám totiž jeden z detských snov - vyskúšať si na vlastnej koži prácu vodiča smetiarskeho vozidla, ale napríklad i vysypať nádobu na smeti do jeho rotujúcej nadstavby. Na Mercedes vybavený 7,7-litrovým prepĺňaným radovým šesťvalcom spaľujúcim naftu nemáme vodičský preukaz, vyskúšali sme si ho však v zabezpečenom prostredí súkromného areálu lučeneckej firmy Redox. Prekvapil nás hneď v niekoľkých ohľadoch.

Mercedes Arocs vám do detailu predstavíme už o niekoľko dní 2 fotografie v galérii Mercedes Arocs vám do detailu predstavíme už o niekoľko dní Zdroj: Filip Kadlečík

Arocs má jednu hnanú a dve riadené nápravy, preto je prekvapivo agilný. Nečakane dobrý bol aj výhľad na všetky smery, dokonca i priamo za auto. Sú však isté veci, na ktoré si vodič takéhoto vozidla musí neustále dávať pozor. O čo ide? Zistíte to v priloženom videu.

Test Mercedes G 500: Toto je skutočný luxus

Mercedes-Benz triedy G zavítal do našej redakčnej garáže po prvýkrát pri príležitosti príchodu novej generácie. Ako legendárne G-čko uspelo v našom testovaní?
Nachystali sme si pre vás aj detailný pohľad Arocs 2532 L 6x2 4 500. Prostredníctvom veľkej fotogalérie vám jeho fungovanie či nečakané vychytávky na našom webe predstavíme presne o týždeň.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×