Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Daimler očakáva horší rok, zisk klesne

Automobilky čelia veľkým zmenám, ktoré okrem ekonomickej situácie vo svete súvisia aj s dôsledkami emisnej aféry a tlakom na rozvoj elektromobilov. Daimler preto očakáva horší rok a nižšie zisky.
26.06.2019 / TASR

Nemecká automobilka Daimler zhoršila odhad zisku na tento rok. Ako dôvod uviedla zvýšenie rezerv na krytie nákladov súvisiacich s kauzou naftových vozidiel. 

Spoločnosť informovala, že tohtoročný zisk pred úrokmi a daňami (EBIT) by sa mal pohybovať "približne na úrovni" minulého roka. To znamená zhruba na úrovni 11,1 miliardy eur. Firma pôvodne očakávala tento rok mierny rast zisku.

Za 2. kvartál tohto roka počíta spoločnosť s nákladmi ohľadne právnych sporov a krokov vlády v dôsledku emisnej kauzy "v hornej hranici trojcifernej sumy v miliónoch eur". To sa odrazí na celoročnom zisku EBIT.

Automobilka Daimler by mala zverejniť výsledky za 2. kvartál 24. júla. Budú to prvé kvartálne výsledky pod vedením nového generálneho riaditeľa Olu Kalleniusa, ktorý vo funkcii vystriedal Dietera Zetscheho.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×