Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Anarchia na cestách SR? Polícia zatlačí na šoférov

Slovenskej polícii došla trpezlivosť. Za posledný týždeň na našich cestách tragicky zomrelo 14 ľudí, katastrofu treba zastaviť. Muži zákona na vodičov vytiahnu novú techniku i vysoké pokuty.
2 25.06.2019 / Filip Kadlečík

Internetom kolujú rôzne legendy, pravdou však je, že ak vás aj policajti zastavia kvôli prekročeniu rýchlosti či používaniu mobilného telefónu za volantom, často sa priklonia k minimálnej hranici sadzby pokuty za daný priestupok. S týmto benevolentným prístupom sa však slovenskí šoféri môžu aspoň nateraz rozlúčiť.

Polícia sa rozhodla pustiť do boja s nezodpovednými vodičmi 2 fotografie v galérii Polícia sa rozhodla pustiť do boja s nezodpovednými vodičmi Zdroj: Soňa Zverková

Polícia Slovenskej republiky pred chvíľou na tlačovej konferencii zverejnila šokujúce štatistiky posledného týždňa na našich cestách. Za ostatných 7 dní u nás na cestách zomrelo 14 ľudí, pričom len v piatok to bolo 7. Celkovo išlo o 2 chodcov, 1 cyklistu, 3 motorkárov, 5 vodičov a 3 spolujazdcov. Hrozivá bilancia nebude bez odozvy.

Katastrofa na cestách vyburcovala políciu a tej došla trpezlivosť. Prevencia končí, nastupuje represia. “Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať.”, uviedol viceprezident PZ Róbert Bozalka a dodal: “Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár.”. 

Na tragické piatkové udalosti PZ zareagoval okamžite a už cez víkend bol dohľad nad bezpečnosťou cestnej premávky zvýšený, čo polícia deklarovala prostredníctvom viacerých komunikačných kanálov. Napriek tomu sa len počas víkendu našlo 2 281 vodičov, ktorí prekročili rýchlosť, 1 412 vodičov, ktorí boli riešení za nesprávny spôsob jazdy a alarmujúcich 146 vodičov pod vplyvom alkoholu. To, že množstvo hriešnikov je v realite ešte väčšie, musí byť jasné každému.

Polícia Slovenskej republiky tento stav naďalej nemieni tolerovať a avizuje, že na našich cestách platia zvýšené opatrenia, do ktorých sa zapoja aj muži zákona z iných útvarov. Majú pritom nasadiť nielen novú techniku, ale využívať aj objektívnu zodpovednosť a ukladať pokuty na hornej hranici sadzby. 

Skrat na D1: Drámu v ČR takto vyriešila polícia

Nepochopiteľný skrat na českej D1 mohol viesť ku tragickej dopravnej nehode. Dezorientovaný vodič červeného Citroënu si to namieril rovno do protismeru, kamión minul len o centimetre.

Výnimočný stav na slovenských cestách má trvať “pokiaľ sa vodiči nespamätajú”. Tvrdé slová, ktoré však sú na mieste. Preto aj my, redakcia Auto Bildu, chceme apelovať na našich čitateľov, aby jazdili v rámci predpisov a dávali pozor na ostatných účastníkov cestnej premávky. Cyklistov či motorkárov, ale aj chodcov, je teraz na cestách veľa a dobrý vodič musí myslieť na nich a aj za nich. Poďme sa o to všetci posnažiť a uľahčíme prácu našej polícii.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×