Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nové auto zo Slovenska: Únik ukázal ikonu z Nitry

FOTO
Návrat Land Roveru Defender patrí medzi najočakávanejšie automobilové udalosti nadchádzajúcej automobilovej jesene. Auto, ktoré pribudne do portfólia modelov vyrábaných na Slovensku, teraz odhalil predčasný únik fotiek.
34 25.06.2019 / Filip Kadlečík

Automobilové továrne na Slovensku budú už čoskoro opúšťať viaceré atraktívne novinky. Peugeot bude v Trnave produkovať kompletnú rodinu modelu 208 vrátane bezemisnej verzie e-208, Kia zajtra uvedie crossover XCeed, ktorý zasa doplní portfólio ťažiskového produktu Ceed. Do partie čoskoro pribudne aj nitrianska fabrika Jaguar Land Rover, ktorá u nás bude produkovať znovuzrodenú terénnu ikonu - Land Rover Defender.

Dizajn Land Roveru Defender odhalila animácia digitálnej prístrojovky 34 fotografií v galérii Dizajn Land Roveru Defender odhalila animácia digitálnej prístrojovky Zdroj: Twitter/ landroverphotoalbum

Debut Defenderu bude ostro sledovaný po celom svete, ikona medzi off-roadovými autami schádzala z výrobných liniek britského Solihullu od roku 1983 až do roku 2016, kedy bola jej produkcia ukončená. Istý čas sa produkovala i v Malajzii. O nástupe novej generácie sa hovorí už roky, jej príchodu by sme sa mali dočkať na jesennom autosalóne vo Frankfurte.

O vzhľade a schopnostiach Land Roveru nám už čo-to naznačili fotografie maskovaných prototypov z drsného terénu či nasadenia v Keni, teraz už je kompletne odhalený. Defender dostane podľa očakávaní hranatú karosériu, ktorú bude zjemňovať viacero oblých línií. Pohľad na profil auta prezrádza aj vypuknuté blatníky kolies či prítomnosť decentného prelisu na dverách. Uniknutá fotka zachytáva päťdverové vyhotovenie, dočkať by sme sa však mali i kratšieho trojdveráka.

Ešte pred pohľadom na samotné auto unikol aj záber kokpitu nitrianskej novinky 34 fotografií v galérii Ešte pred pohľadom na samotné auto unikol aj záber kokpitu nitrianskej novinky Zdroj: Twitter (rcdesignsuk)

A- a B- a C-stĺpiky budú využívať lesklé čierne lakovanie a tak budú prakticky neviditeľné, čo vytvorí ilúziu “plávajúcej” strechy. Na úrovni batožinového priestoru sa však bude nachádzať netradičný dizajnový prvok vytvárajúci D-stĺpik karosérie. Rátať možno aj s rezervou umiestnenou na dverách batožinového priestoru.

Pýcha nitrianskej fabriky Defender pomáha v Keni

Počas nevyhnutného testovania sa prototypy off-roadu ocitli v Afrike, kde slúžia organizácii venujúcej sa aktuálne najmä ochrane levov.

O interiéri nitrianskej pýchy nám zatiaľ čo-to naznačila len jedna uniknutá snímka. Už teraz je zrejmé, že dostane digitálny prístrojový štít a minimalistický dizajn. Ako základné pohonné jednotky sa najčastejšie skloňujú dvojlitrové zážihové a vznetové štvorvalce. Kombinovať sa údajne budú i s elektrickým motorom. Samozrejmosťou má byť prítomnosť pohonu všetkých kolies či samočinnej prevodovky, dostupná však zrejme bude i manuálna.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×