Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Skrat na D1: Drámu v ČR takto vyriešila polícia

VIDEO
Nepochopiteľný skrat na českej D1 mohol viesť ku tragickej dopravnej nehode. Dezorientovaný vodič červeného Citroënu si to namieril rovno do protismeru, kamión minul len o centimetre.
2 25.06.2019 / Filip Kadlečík

Jednou z kľúčových vlastností vodiča by mala byť rozvaha a schopnosť zachovať si chladnú hlavu aj v neočakávanej či krízovej situácii. Žiaľ, niektorí držitelia vodičských oprávnení v tejto disciplíne fatálne zlyhávajú. Príkladom je 43 ročný vodič červeného Citroënu, ktorý úplne stratil zdravý úsudok a základnú orientáciu na najhoršom možnom mieste, diaľnici D1.

Incident sa odohral v piatok 14.6. o pol deviatej ráno na 226 kilometri českej D1 v smere na Brno. Ako ukazuje video zverejnené českou políciou, muž pravdepodobne zle odbočil a svoju chybu chcel napraviť jedným z najhorších možných spôsobov. Na diaľnici začal cúvať. Video z kamery správy ciest síce zachytáva jeho cúvanie “len” v pripájacom pruhu, v realite však ale podľa polície spiatočku zaradil ešte omnoho skôr, v odstavnom pruhu D1. To však stále nebolo všetko.

Každý by očakával, že po zacúvaní do pripájacieho pruhu už vodič tento extrémne nebezpečný manéver dokončí a vráti sa späť na privádzač. V tom však prišiel skrat a muž sa začal vracať na diaľnicu. Prešiel cez zebru ohraničujúcu pripájací pruh a pustil sa do nesmelej jazdy v protismere. Dokonca si na to ešte vybral úsek, kde prebiehali práce na ceste. Kamión ho v istom okamihu minul len o centimetre, je zázrak, že nedošlo ku vážnej dopravnej nehode.

V tomto okamihu delili kamión s malým kompaktom len centimetre 2 fotografie v galérii V tomto okamihu delili kamión s malým kompaktom len centimetre Zdroj: Polícia ČR

Našťastie sa tu vo vynikajúcom svetle ukázala Polícia Českej republiky, ktorá na podnet vodičov volajúcich na linku 158 na miesto vyslala najbližšiu hliadku a tá zastavila premávku na diaľnici. Následne muži zákona dezorientovaného vodiča zastavili, nebol pod vplyvom drog ani alkoholu, ale bol úplne dezorientovaný a svoje konanie nevedel odôvodniť. Teraz mu za jeho skrat hrozí päťročný pobyt za mrežami. 

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Ak zle odbočíte, napríklad i v neznámom prostredí, vždy je lepšie obetovať pár minút času, prísť po najbližší výjazd a vrátiť sa. Na diaľnici nikdy nejazdite v protismere. Čo robiť, ak sa náhodou aj tak v tejto situácii ocitnete? Postup je jednoduchý, Ministerstvo dopravy ČR radí, že vozidlo treba odstaviť na krajnici, zapnúť výstražné svetlá, obliecť si reflexnú vestu a skryť sa za zvodidlá. Tam vytočte číslo 158 a vyčkajte na pomoc polície. V žiadnom prípade sa na diaľnici s autom neotáčajte. Číslo 158 volajte aj v prípade, že ste svedkom jazdy v protismere.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×