Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké automobilky žiadajú vládu o väčšiu podporu

Nemecké automobilky aj napriek rastúcemu politickému tlaku odmietajú vyrábať iba elektromobily, ale aj hybridy. Zároveň požadujú od vlády väčšiu podporu.
25.06.2019 / TASR

Automobilka BMW chce začať dodávať na trh svoje elektroautá skôr, než pôvodne plánovala. Zákazníci si jej modely budú môcť kúpiť už v roku 2023, teda o dva roky skôr.

BMW bude vyrábať 25 modelov na elektrický pohon. Agentúra DPA sa odvoláva na správu denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung publikovanú v pondelok.
Predseda správnej rady mníchovského koncernu Harald Krüger pre denník uviedol, že BMW bude každoročne zvyšovať výrobu elektroáut najmenej o 30 percent.

Správa bola uverejnená krátko pred ďalším „autosamitom" nemeckých predstaviteľov automobiliek so spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorý sa uskutoční v jej berlínskom úrade. BMW, rovnako ako všetky ostatné nemecké automobilky, žiada od politikov, aby viac podporovali odbyt elektrických áut.

Spoločnosti BMW, Daimler a Volkswagen sa nechcú sústreďovať len na elektrické motory, ktoré by získavali energiu z batérií. Majú v úmysle vyrábať aj hybridné vozidlá s elektrickým a spaľovacím motorom, ktoré by mali oveľa väčší dojazd než auta s batériami.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×