Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké automobilky žiadajú vládu o väčšiu podporu

Nemecké automobilky aj napriek rastúcemu politickému tlaku odmietajú vyrábať iba elektromobily, ale aj hybridy. Zároveň požadujú od vlády väčšiu podporu.
25.06.2019 / TASR

Automobilka BMW chce začať dodávať na trh svoje elektroautá skôr, než pôvodne plánovala. Zákazníci si jej modely budú môcť kúpiť už v roku 2023, teda o dva roky skôr.

BMW bude vyrábať 25 modelov na elektrický pohon. Agentúra DPA sa odvoláva na správu denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung publikovanú v pondelok.
Predseda správnej rady mníchovského koncernu Harald Krüger pre denník uviedol, že BMW bude každoročne zvyšovať výrobu elektroáut najmenej o 30 percent.

Správa bola uverejnená krátko pred ďalším „autosamitom" nemeckých predstaviteľov automobiliek so spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorý sa uskutoční v jej berlínskom úrade. BMW, rovnako ako všetky ostatné nemecké automobilky, žiada od politikov, aby viac podporovali odbyt elektrických áut.

Spoločnosti BMW, Daimler a Volkswagen sa nechcú sústreďovať len na elektrické motory, ktoré by získavali energiu z batérií. Majú v úmysle vyrábať aj hybridné vozidlá s elektrickým a spaľovacím motorom, ktoré by mali oveľa väčší dojazd než auta s batériami.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×