Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké automobilky žiadajú vládu o väčšiu podporu

Nemecké automobilky aj napriek rastúcemu politickému tlaku odmietajú vyrábať iba elektromobily, ale aj hybridy. Zároveň požadujú od vlády väčšiu podporu.
25.06.2019 / TASR

Automobilka BMW chce začať dodávať na trh svoje elektroautá skôr, než pôvodne plánovala. Zákazníci si jej modely budú môcť kúpiť už v roku 2023, teda o dva roky skôr.

BMW bude vyrábať 25 modelov na elektrický pohon. Agentúra DPA sa odvoláva na správu denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung publikovanú v pondelok.
Predseda správnej rady mníchovského koncernu Harald Krüger pre denník uviedol, že BMW bude každoročne zvyšovať výrobu elektroáut najmenej o 30 percent.

Správa bola uverejnená krátko pred ďalším „autosamitom" nemeckých predstaviteľov automobiliek so spolkovou kancelárkou Angelou Merkelovou, ktorý sa uskutoční v jej berlínskom úrade. BMW, rovnako ako všetky ostatné nemecké automobilky, žiada od politikov, aby viac podporovali odbyt elektrických áut.

Spoločnosti BMW, Daimler a Volkswagen sa nechcú sústreďovať len na elektrické motory, ktoré by získavali energiu z batérií. Majú v úmysle vyrábať aj hybridné vozidlá s elektrickým a spaľovacím motorom, ktoré by mali oveľa väčší dojazd než auta s batériami.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×