Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hororové jazdenky: Pri týchto buďte pozorní

Od malého mestského modelu až po veľké prémiové SUV: problémy sa vyskytujú naprieč všetkými triedami. Ukážeme vám, pri ktorých modeloch by ste mali byť maximálne obozretní.
51 24.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Hľadáte vzrušenie, výzvu alebo dokonca dobrodružstvo? Vôbec nemusíte podnikať náročné adrenalínové aktivity. Stačí si kúpiť jazdenku so sériovým automatom so zabudovaným mechanizmom samozničenia. Korózia, zaolejované motory, vybité riadenie a trucovitá elektronika prinesú do nudného života motoristu to pravé vzrušenie.

Ilustračná snímka 51 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

A pochopiteľne veľmi rýchlo rozšíria okruh priateľov a známych: vodiči odťahovky, „žltí anjeli“, mechanici a predajcovia náhradných dielov sa stanú tými najlepšími. Nepochybne! Ale pozor, tieto pojazdné „šopy“ nájdete vo všetkých triedach, či už ide o malé mestské približovadloalebo obrovské SUV. A nájdete ich aj medzi značkami, ktoré sú známe skôr prémiovými produktami než ušľachtilým šrotom.

Čo majú všetky tieto modely, ktoré naši nemeckí kolegovia vybrali z pravidelných správ nemeckej siete technických kontrol TÜV, spoločné? pričasto prepadávajú pri pravidelných technických kontrolách s tými najzávažnejšími chybami. Nasleduje oprava a opakovaná kontrola. Ku klasickým neduhom patria opotrebované čapy riadenia a náprav, úniky oleja, opotrebované brzdové obloženie a netesné výfuky. To stojí veľa peňazí, niekedy viac než je hodnota celého vozidla.

Jednoduchý trik: Toto odhalí búranú jazdenku

Pri kúpe ojazdeného vozidla azda neexistuje niečo horšie, ako kúpiť havarovanú mačku vo vreci. No existuje veľmi ľahká pomoc a verte či nie, pomocná ruka tentokrát prichádza od štátu. Rozpoznáte...

Tieto jazdenky by mali kupovať motoristi, ktorí majú odvahu a obľubujú prekvapenia. Aj tie negatívne. Pokiaľ máte na niektorý z uvedených modelov zálusk, určite ho kúpte iba po dôslednej oprave a len s novou známkou z technickej kontroly. Ak máte radšej bezproblémové autá, radíme: radšej ruky preč!


» Rizikové ojazdené modely nájdete v galérii «


Hoci stav vozidla vo veľkej miery závisí od toho, ako zodpovedne sa oň majiteľ stará, u niektorých modelov to však nestačí. Konštrukčné nedostatky skrátka skomplikujú život a nie všetci majú dostatok trpezlivosti a ani peňazí, aby postupne všetky muchy vychytali. A i tak sa to pre samotnú konštrukciu vôbec nemusí podariť.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×