Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hororové jazdenky: Pri týchto buďte pozorní

Od malého mestského modelu až po veľké prémiové SUV: problémy sa vyskytujú naprieč všetkými triedami. Ukážeme vám, pri ktorých modeloch by ste mali byť maximálne obozretní.
51 24.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Hľadáte vzrušenie, výzvu alebo dokonca dobrodružstvo? Vôbec nemusíte podnikať náročné adrenalínové aktivity. Stačí si kúpiť jazdenku so sériovým automatom so zabudovaným mechanizmom samozničenia. Korózia, zaolejované motory, vybité riadenie a trucovitá elektronika prinesú do nudného života motoristu to pravé vzrušenie.

Ilustračná snímka 51 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

A pochopiteľne veľmi rýchlo rozšíria okruh priateľov a známych: vodiči odťahovky, „žltí anjeli“, mechanici a predajcovia náhradných dielov sa stanú tými najlepšími. Nepochybne! Ale pozor, tieto pojazdné „šopy“ nájdete vo všetkých triedach, či už ide o malé mestské približovadloalebo obrovské SUV. A nájdete ich aj medzi značkami, ktoré sú známe skôr prémiovými produktami než ušľachtilým šrotom.

Čo majú všetky tieto modely, ktoré naši nemeckí kolegovia vybrali z pravidelných správ nemeckej siete technických kontrol TÜV, spoločné? pričasto prepadávajú pri pravidelných technických kontrolách s tými najzávažnejšími chybami. Nasleduje oprava a opakovaná kontrola. Ku klasickým neduhom patria opotrebované čapy riadenia a náprav, úniky oleja, opotrebované brzdové obloženie a netesné výfuky. To stojí veľa peňazí, niekedy viac než je hodnota celého vozidla.

Jednoduchý trik: Toto odhalí búranú jazdenku

Pri kúpe ojazdeného vozidla azda neexistuje niečo horšie, ako kúpiť havarovanú mačku vo vreci. No existuje veľmi ľahká pomoc a verte či nie, pomocná ruka tentokrát prichádza od štátu. Rozpoznáte...

Tieto jazdenky by mali kupovať motoristi, ktorí majú odvahu a obľubujú prekvapenia. Aj tie negatívne. Pokiaľ máte na niektorý z uvedených modelov zálusk, určite ho kúpte iba po dôslednej oprave a len s novou známkou z technickej kontroly. Ak máte radšej bezproblémové autá, radíme: radšej ruky preč!


» Rizikové ojazdené modely nájdete v galérii «


Hoci stav vozidla vo veľkej miery závisí od toho, ako zodpovedne sa oň majiteľ stará, u niektorých modelov to však nestačí. Konštrukčné nedostatky skrátka skomplikujú život a nie všetci majú dostatok trpezlivosti a ani peňazí, aby postupne všetky muchy vychytali. A i tak sa to pre samotnú konštrukciu vôbec nemusí podariť.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×