Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hororové jazdenky: Pri týchto buďte pozorní

Od malého mestského modelu až po veľké prémiové SUV: problémy sa vyskytujú naprieč všetkými triedami. Ukážeme vám, pri ktorých modeloch by ste mali byť maximálne obozretní.
51 24.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Hľadáte vzrušenie, výzvu alebo dokonca dobrodružstvo? Vôbec nemusíte podnikať náročné adrenalínové aktivity. Stačí si kúpiť jazdenku so sériovým automatom so zabudovaným mechanizmom samozničenia. Korózia, zaolejované motory, vybité riadenie a trucovitá elektronika prinesú do nudného života motoristu to pravé vzrušenie.

Ilustračná snímka 51 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: redakcia AUTO BILD

A pochopiteľne veľmi rýchlo rozšíria okruh priateľov a známych: vodiči odťahovky, „žltí anjeli“, mechanici a predajcovia náhradných dielov sa stanú tými najlepšími. Nepochybne! Ale pozor, tieto pojazdné „šopy“ nájdete vo všetkých triedach, či už ide o malé mestské približovadloalebo obrovské SUV. A nájdete ich aj medzi značkami, ktoré sú známe skôr prémiovými produktami než ušľachtilým šrotom.

Čo majú všetky tieto modely, ktoré naši nemeckí kolegovia vybrali z pravidelných správ nemeckej siete technických kontrol TÜV, spoločné? pričasto prepadávajú pri pravidelných technických kontrolách s tými najzávažnejšími chybami. Nasleduje oprava a opakovaná kontrola. Ku klasickým neduhom patria opotrebované čapy riadenia a náprav, úniky oleja, opotrebované brzdové obloženie a netesné výfuky. To stojí veľa peňazí, niekedy viac než je hodnota celého vozidla.

Jednoduchý trik: Toto odhalí búranú jazdenku

Pri kúpe ojazdeného vozidla azda neexistuje niečo horšie, ako kúpiť havarovanú mačku vo vreci. No existuje veľmi ľahká pomoc a verte či nie, pomocná ruka tentokrát prichádza od štátu. Rozpoznáte...

Tieto jazdenky by mali kupovať motoristi, ktorí majú odvahu a obľubujú prekvapenia. Aj tie negatívne. Pokiaľ máte na niektorý z uvedených modelov zálusk, určite ho kúpte iba po dôslednej oprave a len s novou známkou z technickej kontroly. Ak máte radšej bezproblémové autá, radíme: radšej ruky preč!


» Rizikové ojazdené modely nájdete v galérii «


Hoci stav vozidla vo veľkej miery závisí od toho, ako zodpovedne sa oň majiteľ stará, u niektorých modelov to však nestačí. Konštrukčné nedostatky skrátka skomplikujú život a nie všetci majú dostatok trpezlivosti a ani peňazí, aby postupne všetky muchy vychytali. A i tak sa to pre samotnú konštrukciu vôbec nemusí podariť.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×