Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najsilnejší motor Fordu: Osemvalec má 771 koní

Na rodnom liste Fordu Mustang Shelby GT500 sa objavilo niekoľko ďalších zápisov. Hovoria o výkone 771 koní a limitovanej maximálke tesne pod 300 km/h.
13 22.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Mustang Shelby GT500 bude disponovať upraveným agregátom z GT350-tky. Ford v tomto prípade upustil od použitia plochého kľukového hriadeľa, sedemstupňová dvojspojková prevodovka však ostáva prítomná naďalej. Američania napokon zverejnili aj výkonové parametre, ktoré nenechajú chladným žiadneho milovníka svalnatých tátošov spoza veľkej mláky.

Výkonný 5,2-litrový osemvalec dopovaný kompresorom pumpuje až 771 koní 13 fotografií v galérii Výkonný 5,2-litrový osemvalec dopovaný kompresorom pumpuje až 771 koní Zdroj: Ford

Už minulý rok sa objavili dohady o presnom výkone na základe čísiel z oficiálnej brožúrky. V tom čase deklarovaných 772 konských síl a niečo málo cez 1000 Nm sa nakoniec nepotvrdilo. Po prepočte z amerických jednotiek a natankovaní prémiového paliva je stádo chudšie o jedného plnokrvníka a krútiaci moment sa zastaví na hodnote 847 Nm. Napriek nedosiahnutiu očakávaných parametrov, pôjde o najvýkonnejší Ford s povolením pre prevádzku na bežných komunikáciách.

Štítok GT500 a symboly kobry síce avizujú 771 koní pod kapotou, ako je na tom však akcelerácia a maximálka? Čas šprintu z pokoja na stovku ostáva zatiaľ neznámy, modrý ovál ale prezradil, že ručička tachometra sa nedobrovoľne zastaví na elektronicky limitovaných 180 mph (290 km/h).

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Ospravedlnením za skrotenie beštie má byť najmä zlepšenie ovládateľnosti a aerodynamiky. V každom prípade sa súboj o kráľa svalnáčov znova zatraktívnil. Je len otázkou času, ako sa s novým kandidátom na trón vysporiada napríklad Dodge Challenger Hellcat Redeye.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×