Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najsilnejší motor Fordu: Osemvalec má 771 koní

Na rodnom liste Fordu Mustang Shelby GT500 sa objavilo niekoľko ďalších zápisov. Hovoria o výkone 771 koní a limitovanej maximálke tesne pod 300 km/h.
13 22.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Mustang Shelby GT500 bude disponovať upraveným agregátom z GT350-tky. Ford v tomto prípade upustil od použitia plochého kľukového hriadeľa, sedemstupňová dvojspojková prevodovka však ostáva prítomná naďalej. Američania napokon zverejnili aj výkonové parametre, ktoré nenechajú chladným žiadneho milovníka svalnatých tátošov spoza veľkej mláky.

Výkonný 5,2-litrový osemvalec dopovaný kompresorom pumpuje až 771 koní 13 fotografií v galérii Výkonný 5,2-litrový osemvalec dopovaný kompresorom pumpuje až 771 koní Zdroj: Ford

Už minulý rok sa objavili dohady o presnom výkone na základe čísiel z oficiálnej brožúrky. V tom čase deklarovaných 772 konských síl a niečo málo cez 1000 Nm sa nakoniec nepotvrdilo. Po prepočte z amerických jednotiek a natankovaní prémiového paliva je stádo chudšie o jedného plnokrvníka a krútiaci moment sa zastaví na hodnote 847 Nm. Napriek nedosiahnutiu očakávaných parametrov, pôjde o najvýkonnejší Ford s povolením pre prevádzku na bežných komunikáciách.

Štítok GT500 a symboly kobry síce avizujú 771 koní pod kapotou, ako je na tom však akcelerácia a maximálka? Čas šprintu z pokoja na stovku ostáva zatiaľ neznámy, modrý ovál ale prezradil, že ručička tachometra sa nedobrovoľne zastaví na elektronicky limitovaných 180 mph (290 km/h).

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Ospravedlnením za skrotenie beštie má byť najmä zlepšenie ovládateľnosti a aerodynamiky. V každom prípade sa súboj o kráľa svalnáčov znova zatraktívnil. Je len otázkou času, ako sa s novým kandidátom na trón vysporiada napríklad Dodge Challenger Hellcat Redeye.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×