Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia

FOTO
Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.
32 22.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Nie je to prvýkrát, čo sa v tuningovom svete objavilo Audi RS6 v štýle DTM. Agresívne tvary sú tentokrát o niečo kultivovanejšie, stále sa však nedajú prehliadnuť. Za všetko môže karbónový bodykit, ktorý na rakete so štyrmi kruhmi zvýrazňuje všetko, čo sa zvýrazniť dá.

Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov	32 fotografií v galérii Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov Zdroj: Triebwerk Motors

Za nevšednou úpravou stojí nemecký tuner Triebwerk Motors. Ten sa venuje nielen prémiovým autám, ale napríklad aj jachtám. Svojou najnovšou premenou Audi RS6, ktoré má zovňajškom pripomínať závody DTM, sa mu však tentokrát podarilo rozvíriť vody automobilového tuningu. Zatiaľ čo výkonové parametre ostávajú utajené, exteriér vozidla vo farbe Sepang Blue hovorí sám za seba. Snáď z každého pohľadu je aj laikovi jasné, že nejde o štandardný rodinný kombík.

Zmenený vzhľad sa začína už prednou maskou so vzorom včelieho plástu. Tá je kompletne nová, rovnako ako aj masívne prívody vzduchu a predný spojler. Svoju potenciálnu dravosť nezabúda extrémne Audi dávať najavo aj veľkým otvorom na prednej kapote. V tomto duchu sa nesú aj zvyšné  časti karosérie, čo dosvedčujú nafúknuté oblúky blatníkov a výrazný zadný difúzor. Podobné tuningové kúsky sa väčšinou končia zadným krídlom, v tomto prípade si však úpravca doprial ešte jednu odtrhovú hranu.

Audi RS6: Extrémna úprava v štýle DTM

Audi RS6 mnohí na prvý pohľad ani nerozoznajú od bežnej Á-šestky. V tomto prípade to však neplatí. Kombi má ešte širší bodykit, dizajn ako pretekárske auto a kapotu s okienkom do motora.

Vyčnievanie z radu podporujú aj 22-palcové čierne kolesá značky ANRKY a brzdy v kontrastnej neónovo-zelenej farbe. Triebwerk Motors plánuje zhotoviť iba jedenásť exemplárov tohto šialeného kombi, pričom cena zatiaľ nie je verejnosti dostupná.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×