Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia

FOTO
Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.
32 22.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Nie je to prvýkrát, čo sa v tuningovom svete objavilo Audi RS6 v štýle DTM. Agresívne tvary sú tentokrát o niečo kultivovanejšie, stále sa však nedajú prehliadnuť. Za všetko môže karbónový bodykit, ktorý na rakete so štyrmi kruhmi zvýrazňuje všetko, čo sa zvýrazniť dá.

Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov	32 fotografií v galérii Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov Zdroj: Triebwerk Motors

Za nevšednou úpravou stojí nemecký tuner Triebwerk Motors. Ten sa venuje nielen prémiovým autám, ale napríklad aj jachtám. Svojou najnovšou premenou Audi RS6, ktoré má zovňajškom pripomínať závody DTM, sa mu však tentokrát podarilo rozvíriť vody automobilového tuningu. Zatiaľ čo výkonové parametre ostávajú utajené, exteriér vozidla vo farbe Sepang Blue hovorí sám za seba. Snáď z každého pohľadu je aj laikovi jasné, že nejde o štandardný rodinný kombík.

Zmenený vzhľad sa začína už prednou maskou so vzorom včelieho plástu. Tá je kompletne nová, rovnako ako aj masívne prívody vzduchu a predný spojler. Svoju potenciálnu dravosť nezabúda extrémne Audi dávať najavo aj veľkým otvorom na prednej kapote. V tomto duchu sa nesú aj zvyšné  časti karosérie, čo dosvedčujú nafúknuté oblúky blatníkov a výrazný zadný difúzor. Podobné tuningové kúsky sa väčšinou končia zadným krídlom, v tomto prípade si však úpravca doprial ešte jednu odtrhovú hranu.

Audi RS6: Extrémna úprava v štýle DTM

Audi RS6 mnohí na prvý pohľad ani nerozoznajú od bežnej Á-šestky. V tomto prípade to však neplatí. Kombi má ešte širší bodykit, dizajn ako pretekárske auto a kapotu s okienkom do motora.

Vyčnievanie z radu podporujú aj 22-palcové čierne kolesá značky ANRKY a brzdy v kontrastnej neónovo-zelenej farbe. Triebwerk Motors plánuje zhotoviť iba jedenásť exemplárov tohto šialeného kombi, pričom cena zatiaľ nie je verejnosti dostupná.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×