Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia

FOTO
Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.
32 22.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Nie je to prvýkrát, čo sa v tuningovom svete objavilo Audi RS6 v štýle DTM. Agresívne tvary sú tentokrát o niečo kultivovanejšie, stále sa však nedajú prehliadnuť. Za všetko môže karbónový bodykit, ktorý na rakete so štyrmi kruhmi zvýrazňuje všetko, čo sa zvýrazniť dá.

Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov	32 fotografií v galérii Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov Zdroj: Triebwerk Motors

Za nevšednou úpravou stojí nemecký tuner Triebwerk Motors. Ten sa venuje nielen prémiovým autám, ale napríklad aj jachtám. Svojou najnovšou premenou Audi RS6, ktoré má zovňajškom pripomínať závody DTM, sa mu však tentokrát podarilo rozvíriť vody automobilového tuningu. Zatiaľ čo výkonové parametre ostávajú utajené, exteriér vozidla vo farbe Sepang Blue hovorí sám za seba. Snáď z každého pohľadu je aj laikovi jasné, že nejde o štandardný rodinný kombík.

Zmenený vzhľad sa začína už prednou maskou so vzorom včelieho plástu. Tá je kompletne nová, rovnako ako aj masívne prívody vzduchu a predný spojler. Svoju potenciálnu dravosť nezabúda extrémne Audi dávať najavo aj veľkým otvorom na prednej kapote. V tomto duchu sa nesú aj zvyšné  časti karosérie, čo dosvedčujú nafúknuté oblúky blatníkov a výrazný zadný difúzor. Podobné tuningové kúsky sa väčšinou končia zadným krídlom, v tomto prípade si však úpravca doprial ešte jednu odtrhovú hranu.

Audi RS6: Extrémna úprava v štýle DTM

Audi RS6 mnohí na prvý pohľad ani nerozoznajú od bežnej Á-šestky. V tomto prípade to však neplatí. Kombi má ešte širší bodykit, dizajn ako pretekárske auto a kapotu s okienkom do motora.

Vyčnievanie z radu podporujú aj 22-palcové čierne kolesá značky ANRKY a brzdy v kontrastnej neónovo-zelenej farbe. Triebwerk Motors plánuje zhotoviť iba jedenásť exemplárov tohto šialeného kombi, pričom cena zatiaľ nie je verejnosti dostupná.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×