Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne Audi RS6: Šialená limitovaná edícia

FOTO
Nemecký tuner Triebwerk Motors plánuje postaviť jedenásť šialených Audi RS6 inšpirovaných závodmi DTM.
32 22.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Nie je to prvýkrát, čo sa v tuningovom svete objavilo Audi RS6 v štýle DTM. Agresívne tvary sú tentokrát o niečo kultivovanejšie, stále sa však nedajú prehliadnuť. Za všetko môže karbónový bodykit, ktorý na rakete so štyrmi kruhmi zvýrazňuje všetko, čo sa zvýrazniť dá.

Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov	32 fotografií v galérii Primárnou úlohou RS6 od Triebwerk Motors je pútanie všetkých pohľadov Zdroj: Triebwerk Motors

Za nevšednou úpravou stojí nemecký tuner Triebwerk Motors. Ten sa venuje nielen prémiovým autám, ale napríklad aj jachtám. Svojou najnovšou premenou Audi RS6, ktoré má zovňajškom pripomínať závody DTM, sa mu však tentokrát podarilo rozvíriť vody automobilového tuningu. Zatiaľ čo výkonové parametre ostávajú utajené, exteriér vozidla vo farbe Sepang Blue hovorí sám za seba. Snáď z každého pohľadu je aj laikovi jasné, že nejde o štandardný rodinný kombík.

Zmenený vzhľad sa začína už prednou maskou so vzorom včelieho plástu. Tá je kompletne nová, rovnako ako aj masívne prívody vzduchu a predný spojler. Svoju potenciálnu dravosť nezabúda extrémne Audi dávať najavo aj veľkým otvorom na prednej kapote. V tomto duchu sa nesú aj zvyšné  časti karosérie, čo dosvedčujú nafúknuté oblúky blatníkov a výrazný zadný difúzor. Podobné tuningové kúsky sa väčšinou končia zadným krídlom, v tomto prípade si však úpravca doprial ešte jednu odtrhovú hranu.

Audi RS6: Extrémna úprava v štýle DTM

Audi RS6 mnohí na prvý pohľad ani nerozoznajú od bežnej Á-šestky. V tomto prípade to však neplatí. Kombi má ešte širší bodykit, dizajn ako pretekárske auto a kapotu s okienkom do motora.

Vyčnievanie z radu podporujú aj 22-palcové čierne kolesá značky ANRKY a brzdy v kontrastnej neónovo-zelenej farbe. Triebwerk Motors plánuje zhotoviť iba jedenásť exemplárov tohto šialeného kombi, pričom cena zatiaľ nie je verejnosti dostupná.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×