Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bez srandy: Na predaj je reálne Ferrari za 220 €

Neuveriteľná situácia v Číne. Do dražby tam smeruje Ferrari, ktoré má reálnu hodnotu vyčíslenú na 220 eur.
5 19.06.2019 / Filip Kadlečík

Ferrari 599 bolo vlajkovou loďou značky medzi rokmi 2006 až 2012. Predávalo sa s poctivou V12 so zdvihovým objemom 6,0 l a výkonom 456 kW (620 k) a 608 Nm. Svojho času išlo vďaka týmto parametrom o najsilnejšie Ferrari spôsobilé jazdy na bežných cestách v celej histórii.

Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot 5 fotografií v galérii Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot Zdroj: The Sun

Exkluzívny superšport má ešte aj dnes pomerne veľkú hodnotu. Na Slovensku je aktuálne na predaj jeden, za ktorý si majiteľ pýta bezmála 100 000 eur. Teraz ho však viete kúpiť aj za zlomok tejto ceny. Čínske úrady totiž zabavili jedno Ferrari 599 GTB Fiorano, ktoré malo falošné EČV, nebolo poistené a ani nijak zaregistrované do systému evidencie vozidiel.

Ako informoval britský Sun, práve fakt, že auto bolo nepoistené a neprihlásené ho v očiach čínskych úradov extrémne degraduje. Rozhodli sa, že ho v dražbe ponúknu za vyvolávaciu cenu 220 eur. Presne takú hodnotu totiž auto pre nich má - bez akejkoľvek evidencie o jeho histórii totiž z pohľadu štátu ide iba o kovový šrot.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Smiešnu cenu vysvetľuje i fakt, že v praxi je v Číne zakázané toto auto šoférovať a nepodarí sa vám ho už ani prihlásiť. Je však naozaj bezcenné? To ani náhodou. Vidlicový dvanásťvalec pod jeho dlhočiznou kapotou ešte stále funguje a aj inak je auto plne pojazdné. Po obrovskej medializácii toto vozidlo pravdepodobne pri cene 220 eur nezostane.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×