Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bez srandy: Na predaj je reálne Ferrari za 220 €

Neuveriteľná situácia v Číne. Do dražby tam smeruje Ferrari, ktoré má reálnu hodnotu vyčíslenú na 220 eur.
5 19.06.2019 / Filip Kadlečík

Ferrari 599 bolo vlajkovou loďou značky medzi rokmi 2006 až 2012. Predávalo sa s poctivou V12 so zdvihovým objemom 6,0 l a výkonom 456 kW (620 k) a 608 Nm. Svojho času išlo vďaka týmto parametrom o najsilnejšie Ferrari spôsobilé jazdy na bežných cestách v celej histórii.

Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot 5 fotografií v galérii Ferrari 599 GTB Fiorano považujú čínske úrady za kovový šrot Zdroj: The Sun

Exkluzívny superšport má ešte aj dnes pomerne veľkú hodnotu. Na Slovensku je aktuálne na predaj jeden, za ktorý si majiteľ pýta bezmála 100 000 eur. Teraz ho však viete kúpiť aj za zlomok tejto ceny. Čínske úrady totiž zabavili jedno Ferrari 599 GTB Fiorano, ktoré malo falošné EČV, nebolo poistené a ani nijak zaregistrované do systému evidencie vozidiel.

Ako informoval britský Sun, práve fakt, že auto bolo nepoistené a neprihlásené ho v očiach čínskych úradov extrémne degraduje. Rozhodli sa, že ho v dražbe ponúknu za vyvolávaciu cenu 220 eur. Presne takú hodnotu totiž auto pre nich má - bez akejkoľvek evidencie o jeho histórii totiž z pohľadu štátu ide iba o kovový šrot.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Smiešnu cenu vysvetľuje i fakt, že v praxi je v Číne zakázané toto auto šoférovať a nepodarí sa vám ho už ani prihlásiť. Je však naozaj bezcenné? To ani náhodou. Vidlicový dvanásťvalec pod jeho dlhočiznou kapotou ešte stále funguje a aj inak je auto plne pojazdné. Po obrovskej medializácii toto vozidlo pravdepodobne pri cene 220 eur nezostane.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×