Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW 8 Gran Coupe: Imidžovka aj pre rodinu

FOTO
Rad 8 sa rozrastá o prepychový variant. Po kúpe a kabriolete prichádza Gran Coupe, ktoré nabralo na vnútornom priestore i luxuse.
39 19.06.2019 / Filip Kadlečík

Zo stále čerstvého radu 8 už poznáme varianty Coupe a Cabrio, teraz sa ku nim pridáva majestátne Gran Coupe. Konkurent Mercedes-Benz CLS prichádza s väčšími rozmermi, v porovnaní so základným kupé je o 228 mm dlhšie, 30 mm širšie a 55 mm vyššie. Zmenám sa prispôsobil aj rázvor, ktorý sa zväčšil o 200 mm. Pri pohľade spredu je jasne vidieť, že sa pozeráte na príslušníka radu 8. Odlišná je elegantná silueta a prepracovaná zadná časť.

BMW radu 8 Gran Coupe v porovnaní so základným kupé narástlo vo všetkých smeroch 39 fotografií v galérii BMW radu 8 Gran Coupe v porovnaní so základným kupé narástlo vo všetkých smeroch Zdroj: BMW

Napriek tomu, že aj najnovšia osmička stále vyznáva filozofiu klesajúcej zadnej strechy v štýle kupé, vnútri teraz ponúka o 86 mm viac miesta na hlavu. Nohy posádky na tom budú ešte luxusnejšie, tu v porovnaní s radom 8 Coupe došlo k nárastu o 180 mm. Bezmála 200 mm pribudlo aj v oblasti ramien. Výrazný rast hovorí sám za seba, päťdverové Gran Coupe chce pasažierom ponúknuť viac luxusu.

Výbava interiéru i usporiadanie palubovky zostáva viac-menej rovnaké, za zmienku však stoja skladacie zadné sedadlá v pomere 40:20:40 či 12,3” digitálna prístrojovka spárovaná s 10,25” displejom infotainmentu či plejáda pokročilých jazdných asistentov. Rast v oblasti batožinového priestoru nebol nijak razantný, v porovnaní s kupé pribudli bezmála len dve desiatky litrov.

Nárast rozmerov prináša najviac pozitív pasažierom na zadných sedadlách 39 fotografií v galérii Nárast rozmerov prináša najviac pozitív pasažierom na zadných sedadlách Zdroj: BMW

Vrcholnou motorizáciou radu 8 Gran Coupe by časom mala byť tá s prívlastkom “M”. Kým sa však dostane na trh, jej pozíciu zastane verzia M850i xDrive, ktorá vďaka 4,4-litrovému osemvalcu na cestu posiela 390 kW (530 k) a 750 Nm. Na stovku masívnu limuzínu katapultu v priebehu 3,9 sekundy.

BMW radu 8: Luxusný kabriolet je na svete

Otvorený model má plátennú skladaciu strechu, oproti kupé je ťažší o 125 kilogramov. Ponúkne naftový šesťvalec alebo benzínový motor V8.

Dostupný bude aj trojlitrový zážihový šesťvalec produkujúci 250 kW (340 k) či vznetová jednotka s identickým usporiadaním i objemom, ktorá je ladená na 235 kW (320 k). Aktuálne sa hovorí o tom, že auto bude už v septembri dostupné pre klientov v USA. Európa sa zatiaľ nespomína, jeho prítomnosť aj u nás je však viac než pravdepodobná.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×