Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW 8 Gran Coupe: Imidžovka aj pre rodinu

FOTO
Rad 8 sa rozrastá o prepychový variant. Po kúpe a kabriolete prichádza Gran Coupe, ktoré nabralo na vnútornom priestore i luxuse.
39 19.06.2019 / Filip Kadlečík

Zo stále čerstvého radu 8 už poznáme varianty Coupe a Cabrio, teraz sa ku nim pridáva majestátne Gran Coupe. Konkurent Mercedes-Benz CLS prichádza s väčšími rozmermi, v porovnaní so základným kupé je o 228 mm dlhšie, 30 mm širšie a 55 mm vyššie. Zmenám sa prispôsobil aj rázvor, ktorý sa zväčšil o 200 mm. Pri pohľade spredu je jasne vidieť, že sa pozeráte na príslušníka radu 8. Odlišná je elegantná silueta a prepracovaná zadná časť.

BMW radu 8 Gran Coupe v porovnaní so základným kupé narástlo vo všetkých smeroch 39 fotografií v galérii BMW radu 8 Gran Coupe v porovnaní so základným kupé narástlo vo všetkých smeroch Zdroj: BMW

Napriek tomu, že aj najnovšia osmička stále vyznáva filozofiu klesajúcej zadnej strechy v štýle kupé, vnútri teraz ponúka o 86 mm viac miesta na hlavu. Nohy posádky na tom budú ešte luxusnejšie, tu v porovnaní s radom 8 Coupe došlo k nárastu o 180 mm. Bezmála 200 mm pribudlo aj v oblasti ramien. Výrazný rast hovorí sám za seba, päťdverové Gran Coupe chce pasažierom ponúknuť viac luxusu.

Výbava interiéru i usporiadanie palubovky zostáva viac-menej rovnaké, za zmienku však stoja skladacie zadné sedadlá v pomere 40:20:40 či 12,3” digitálna prístrojovka spárovaná s 10,25” displejom infotainmentu či plejáda pokročilých jazdných asistentov. Rast v oblasti batožinového priestoru nebol nijak razantný, v porovnaní s kupé pribudli bezmála len dve desiatky litrov.

Nárast rozmerov prináša najviac pozitív pasažierom na zadných sedadlách 39 fotografií v galérii Nárast rozmerov prináša najviac pozitív pasažierom na zadných sedadlách Zdroj: BMW

Vrcholnou motorizáciou radu 8 Gran Coupe by časom mala byť tá s prívlastkom “M”. Kým sa však dostane na trh, jej pozíciu zastane verzia M850i xDrive, ktorá vďaka 4,4-litrovému osemvalcu na cestu posiela 390 kW (530 k) a 750 Nm. Na stovku masívnu limuzínu katapultu v priebehu 3,9 sekundy.

BMW radu 8: Luxusný kabriolet je na svete

Otvorený model má plátennú skladaciu strechu, oproti kupé je ťažší o 125 kilogramov. Ponúkne naftový šesťvalec alebo benzínový motor V8.

Dostupný bude aj trojlitrový zážihový šesťvalec produkujúci 250 kW (340 k) či vznetová jednotka s identickým usporiadaním i objemom, ktorá je ladená na 235 kW (320 k). Aktuálne sa hovorí o tom, že auto bude už v septembri dostupné pre klientov v USA. Európa sa zatiaľ nespomína, jeho prítomnosť aj u nás je však viac než pravdepodobná.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×