Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne SUV-kupé: GLE do ťažkého terénu?

Dočkali sme sa. Z SUV-kupé je legitímny trend a teraz sa jedno z nich bude môcť vybrať aj do tvrdého off-roadu.
5 18.06.2019 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz GLE Coupé bol serióznou odpoveďou na BMW X6. Na trh prišiel v roku 2014 a o rok neskôr do ponuky pribudol aj variant Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé 4Matic. Luxusný model zo Stuttgartu sme preverili aj v redakčnom teste a nesklamal nás. Potešil napríklad slušnou spotrebou naftového šesťvalca, množstvom gripu či vnútorným priestorom.

GLE od ruského TopCaru bude mať kompletnú off-roadovú výbavu 5 fotografií v galérii GLE od ruského TopCaru bude mať kompletnú off-roadovú výbavu Zdroj: Facebook/ TOPCAR

Trend SUV-kupé je dnes nezastaviteľný a takýchto vozidiel sa objavuje čoraz viac i v ponuke neprémiových značiek. Na druhej strane automobilového spektra stoja upravené špeciály, ktoré sú ešte drahšie, než bežné luxusné SUV-kupé. Také produkuje napríklad úpravca TopCar.

Ruská tuningová spoločnosť teraz príde s drsnou verziou SUV-kupé Stuttgartu, GLE dostáva off-roadový paket. Zatiaľ o ňom je známe len pramálo, videli sme iba prvé fotky na facebookovej stránke firmy. Už tie však vyzerajú sľubne, automobil s označením Mercedes-Benz GLE Inferno 4x4².

Mercedes-Benz GLE dostal prvý osemvalec

SUV zdedilo na americkom trhu techniku od väčšieho brata, vo verzii 580 má štvorlitrový biturbo motor s mikrohybridnou technológiou.

Už na prvý pohľad vidieť, že luxusné SUV bude niesť odlišné predné a zadné nárazníky, napríklad aj s navijákom či rezervným off-roadovým kolesom na veku batožinového priestoru. Podľa označenia fotky sa zdá, že by malo ísť o verziu AMG, očakávať teda môžeme prítomnosť 5,5-litrového biturbo osemvalca ladeného na 430 kW (585 k). Viac detailov TopCar prezradí čoskoro.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×