Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrémne SUV-kupé: GLE do ťažkého terénu?

Dočkali sme sa. Z SUV-kupé je legitímny trend a teraz sa jedno z nich bude môcť vybrať aj do tvrdého off-roadu.
5 18.06.2019 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz GLE Coupé bol serióznou odpoveďou na BMW X6. Na trh prišiel v roku 2014 a o rok neskôr do ponuky pribudol aj variant Mercedes-AMG GLE 63 S Coupé 4Matic. Luxusný model zo Stuttgartu sme preverili aj v redakčnom teste a nesklamal nás. Potešil napríklad slušnou spotrebou naftového šesťvalca, množstvom gripu či vnútorným priestorom.

GLE od ruského TopCaru bude mať kompletnú off-roadovú výbavu 5 fotografií v galérii GLE od ruského TopCaru bude mať kompletnú off-roadovú výbavu Zdroj: Facebook/ TOPCAR

Trend SUV-kupé je dnes nezastaviteľný a takýchto vozidiel sa objavuje čoraz viac i v ponuke neprémiových značiek. Na druhej strane automobilového spektra stoja upravené špeciály, ktoré sú ešte drahšie, než bežné luxusné SUV-kupé. Také produkuje napríklad úpravca TopCar.

Ruská tuningová spoločnosť teraz príde s drsnou verziou SUV-kupé Stuttgartu, GLE dostáva off-roadový paket. Zatiaľ o ňom je známe len pramálo, videli sme iba prvé fotky na facebookovej stránke firmy. Už tie však vyzerajú sľubne, automobil s označením Mercedes-Benz GLE Inferno 4x4².

Mercedes-Benz GLE dostal prvý osemvalec

SUV zdedilo na americkom trhu techniku od väčšieho brata, vo verzii 580 má štvorlitrový biturbo motor s mikrohybridnou technológiou.

Už na prvý pohľad vidieť, že luxusné SUV bude niesť odlišné predné a zadné nárazníky, napríklad aj s navijákom či rezervným off-roadovým kolesom na veku batožinového priestoru. Podľa označenia fotky sa zdá, že by malo ísť o verziu AMG, očakávať teda môžeme prítomnosť 5,5-litrového biturbo osemvalca ladeného na 430 kW (585 k). Viac detailov TopCar prezradí čoskoro.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Carlos Ghosn žaluje Nissan, požaduje milióny eur

Kým ešte donedávna všetko nasvedčovalo tomu, že ceny ropy a palív pôjdu nahor, minulý týždeň sa situácia obrátila. Aspoň dočasne to naznačuje určitú úľavu...

Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×