Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

FOTO
Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.
102 16.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

Emory Motorsports je americká spoločnosť venujúca sa prerábkam dobových Porsche. Ich najnovší počin menom Porsche 356 RSR zaujme mimoriadne zaujímavým vzhľadom, pod ktorým sa skrýva nadopovaný motor zo starej 911-ky. S hmotnosťou iba 884 kilogramov tak nebude núdza ani o zábavu na cestách.

Už na prvý pohľad je jasné, že pôvodné Porsche 356 si prešlo viacerými modifikáciami 102 fotografií v galérii Už na prvý pohľad je jasné, že pôvodné Porsche 356 si prešlo viacerými modifikáciami Zdroj: Emory Motorsports  

Základom pre tento unikátny projekt sa stalo Porsche 356B T5 Coupe z roku 1960. Prestavba zabrala úpravcovi zhruba štyri roky a výsledkom je nevídaný, drsne pôsobiaci drobec zo Zuffenhausenu. Šedá karoséria je zhotovená z ručne tvarovaného hliníka, pričom kapota a zadná časť je odnímateľná. Dôležitú rolu hrá chladenie, čo je badateľné najmä na prednej maske a zadných blatníkoch, kde sa nachádzajú prívody vzduchu.

Šedú myš ženie dopredu upravený 2,4-litrový štorvalec. Jeho základom bol šesťvalcový motor z Porsche 911 s objemom 3,6-litra, ktorému bol zmenšený objem vynahradený dvomi turbami. Tie ručia za poskytnutie výkonu 285 kW (387 k), ktorý je prenášaný na kolesá pomocou päťstupňového manuálu. Obligátne parametre zrýchlenia a maximálnej rýchlosti sú zatiaľ neznáme.

Porsche Macan: Stále na špičke segmentu

PRVÁ JAZDA Porsche Macan patrí už roky medzi elitu segmentu kompaktných SUV. Už pred nejakým časom prešlo polčasovou modernizáciou. Ako sa na ňom prejavila? Je ešte lepšie, než v minulosti?

Interiér sa nesie v športovom duchu, čo dosvedčujú špeciálne sedadlá a nastaviteľné pedále značky MOMO. O bezpečnosť sa majú starať nielen šesťbodové pásy, ale aj ochranná klietka. Úpravca si neodpustil ani retro prvok v podobe drevenej hlavice radiacej páky. Cena za toto raritné Porsche 356 RSR je zatiaľ neznáma. Koľko by ste boli ochotní zaplatiť za takúto úpravu?

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×