Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených kompaktov sú preto pre každého záujemcu dôležité.
55 17.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

V predaji nových áut sú dve stálice, tradičné bestsellery. Kým v posledných dvoch rokoch nastal raketový vzostup predaja SUV, nižšia stredná trieda si stále drží svoj „štandard“. Jej podiel na celkovom počte predaných nových áut sa každý rok drží okolo 30 percent.

Ilustračná snímka 55 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Niet divu. Kompaktné kombi obľubujú najmä mladé rodiny, kompaktné päťdverové verzie sú populárne naprieč všetkými vekovými kategóriami. Ideálny kompromis pre jazdu v meste aj na výlety mimo neho. Medzi najpopulárnejšie v našich končinách určite patria okrem iného Škoda Octavia, VW Golf, Kia cee´d či Hyundai i30.

Kompakty sú skutočne všestranné autá, ktoré z hľadiska možností výbavy nijak nezaostávajú za vyššími triedami. A so správnym motorom a nastavením podvozkom dokážu mať aj športového ducha. Pochopiteľne za príslušnú cenu, ktorá môže poľahky prekročiť 20 000-eurovú hranicu.

Naši nemeckí kolegovia z redakcie AUTO BILD sa pozreli na známky jednotlivých kompaktných modelov v správe nemeckej technickej kontroly TÜV a spolu s ich hodnoteniami z dlhodobých testov vytvorili prehľad problémov 18 najobľúbenejších modelov naprieč rôznymi generáciami a motorizáciami.

Jazdené kombi: Ktoré z nich sa oplatí vybrať?

Koľko ľudí, toľko chutí. Autá nie sú výnimkou. Rozhodujú cena, reputácia a osobné skúsenosti. Platí to aj pre kombíky, ktoré sú stále obľúbené. Pozreli sme sa na zúbok desiatim vybraným modelom.

V porovnaní s novými autami je situácia na trhu ojazdených vozidiel výrazne odlišná. Dobre vybavené a udržiavané jednotkové BMW prvej generácie sa medzičasom dá kúpiť zhruba za tretinu katalógovej ceny nového vozidla. A to aj vtedy, keď je na palube navigácia, koža a xenónové svetlomety.


» Slabiny 18 najobľúbenejších jazdených kompaktov nájdete v galérii «


No nemusí ísť práve o európske značky. Kto nemá veľké nároky na výbavu, hľadá dobrú cenu a najmä požaduje spoľahlivosť a dlhú životnosť, určite nájde svoje vysnené auto medzi japonskými značkami. Toyota Corolla či Mazda 3 nie sú na cestách veľmi rozšírené, no i tak patria k najsolídnejším modelom v tejto triede.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×