Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených kompaktov sú preto pre každého záujemcu dôležité.
55 17.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

V predaji nových áut sú dve stálice, tradičné bestsellery. Kým v posledných dvoch rokoch nastal raketový vzostup predaja SUV, nižšia stredná trieda si stále drží svoj „štandard“. Jej podiel na celkovom počte predaných nových áut sa každý rok drží okolo 30 percent.

Ilustračná snímka 55 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Niet divu. Kompaktné kombi obľubujú najmä mladé rodiny, kompaktné päťdverové verzie sú populárne naprieč všetkými vekovými kategóriami. Ideálny kompromis pre jazdu v meste aj na výlety mimo neho. Medzi najpopulárnejšie v našich končinách určite patria okrem iného Škoda Octavia, VW Golf, Kia cee´d či Hyundai i30.

Kompakty sú skutočne všestranné autá, ktoré z hľadiska možností výbavy nijak nezaostávajú za vyššími triedami. A so správnym motorom a nastavením podvozkom dokážu mať aj športového ducha. Pochopiteľne za príslušnú cenu, ktorá môže poľahky prekročiť 20 000-eurovú hranicu.

Naši nemeckí kolegovia z redakcie AUTO BILD sa pozreli na známky jednotlivých kompaktných modelov v správe nemeckej technickej kontroly TÜV a spolu s ich hodnoteniami z dlhodobých testov vytvorili prehľad problémov 18 najobľúbenejších modelov naprieč rôznymi generáciami a motorizáciami.

Jazdené kombi: Ktoré z nich sa oplatí vybrať?

Koľko ľudí, toľko chutí. Autá nie sú výnimkou. Rozhodujú cena, reputácia a osobné skúsenosti. Platí to aj pre kombíky, ktoré sú stále obľúbené. Pozreli sme sa na zúbok desiatim vybraným modelom.

V porovnaní s novými autami je situácia na trhu ojazdených vozidiel výrazne odlišná. Dobre vybavené a udržiavané jednotkové BMW prvej generácie sa medzičasom dá kúpiť zhruba za tretinu katalógovej ceny nového vozidla. A to aj vtedy, keď je na palube navigácia, koža a xenónové svetlomety.


» Slabiny 18 najobľúbenejších jazdených kompaktov nájdete v galérii «


No nemusí ísť práve o európske značky. Kto nemá veľké nároky na výbavu, hľadá dobrú cenu a najmä požaduje spoľahlivosť a dlhú životnosť, určite nájde svoje vysnené auto medzi japonskými značkami. Toyota Corolla či Mazda 3 nie sú na cestách veľmi rozšírené, no i tak patria k najsolídnejším modelom v tejto triede.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×