Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených kompaktov sú preto pre každého záujemcu dôležité.
55 17.06.2019 / Redakcia AUTO BILD

V predaji nových áut sú dve stálice, tradičné bestsellery. Kým v posledných dvoch rokoch nastal raketový vzostup predaja SUV, nižšia stredná trieda si stále drží svoj „štandard“. Jej podiel na celkovom počte predaných nových áut sa každý rok drží okolo 30 percent.

Ilustračná snímka 55 fotografií v galérii Ilustračná snímka Zdroj: Redakcia AUTO BILD

Niet divu. Kompaktné kombi obľubujú najmä mladé rodiny, kompaktné päťdverové verzie sú populárne naprieč všetkými vekovými kategóriami. Ideálny kompromis pre jazdu v meste aj na výlety mimo neho. Medzi najpopulárnejšie v našich končinách určite patria okrem iného Škoda Octavia, VW Golf, Kia cee´d či Hyundai i30.

Kompakty sú skutočne všestranné autá, ktoré z hľadiska možností výbavy nijak nezaostávajú za vyššími triedami. A so správnym motorom a nastavením podvozkom dokážu mať aj športového ducha. Pochopiteľne za príslušnú cenu, ktorá môže poľahky prekročiť 20 000-eurovú hranicu.

Naši nemeckí kolegovia z redakcie AUTO BILD sa pozreli na známky jednotlivých kompaktných modelov v správe nemeckej technickej kontroly TÜV a spolu s ich hodnoteniami z dlhodobých testov vytvorili prehľad problémov 18 najobľúbenejších modelov naprieč rôznymi generáciami a motorizáciami.

Jazdené kombi: Ktoré z nich sa oplatí vybrať?

Koľko ľudí, toľko chutí. Autá nie sú výnimkou. Rozhodujú cena, reputácia a osobné skúsenosti. Platí to aj pre kombíky, ktoré sú stále obľúbené. Pozreli sme sa na zúbok desiatim vybraným modelom.

V porovnaní s novými autami je situácia na trhu ojazdených vozidiel výrazne odlišná. Dobre vybavené a udržiavané jednotkové BMW prvej generácie sa medzičasom dá kúpiť zhruba za tretinu katalógovej ceny nového vozidla. A to aj vtedy, keď je na palube navigácia, koža a xenónové svetlomety.


» Slabiny 18 najobľúbenejších jazdených kompaktov nájdete v galérii «


No nemusí ísť práve o európske značky. Kto nemá veľké nároky na výbavu, hľadá dobrú cenu a najmä požaduje spoľahlivosť a dlhú životnosť, určite nájde svoje vysnené auto medzi japonskými značkami. Toyota Corolla či Mazda 3 nie sú na cestách veľmi rozšírené, no i tak patria k najsolídnejším modelom v tejto triede.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Test Citroën C3 Origins: Oslava jubilea

Výber mýta rastie a do štátneho rozpočtu plynú desiatky miliónov eur. Najväčší podiel majú aj naďalej vodiči nákladných vozidiel zo zahraničia.

Kamionisti zaplatili na mýte vyše 100 miliónov eur

Mladé oddelenie španielskej automobilky zverejnilo spot, ktorý pravdepodobne zachytáva štúdiu nového hot-hatchu.

Cupra čosi chystá: Je to budúci Leon?

Národná diaľničná spoločnosť a polícia si počas leta posvietia na povinnosť vodičov jazdiť s platnou elektronickou diaľničnou známkou. Kontroly sa sprísnia...

Polícia bude kontrolovať e-známky na hraniciach

Pri kúpe novej pneumatiky sa môže stať, že motorista dostane kusy staršieho dátumu výroby. Vek je veľmi dôležitý z hľadiska vlastností, preto je potrebné dbať...

Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×