Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

VIDEO
O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa automobilka zamerala práve na cyklistov.
14 14.06.2019 / Filip Kadlečík

Škoda je známym dlhoročným partnerom top športových podujatí. Našinci asi najviac registrujú MS v hokeji, česká automobilka však sponzoruje aj Tour de France. Práve na cyklistov sa teraz zamerala unikátnym prototypom kompaktného SUV. Karoq Velo vznikol na základe odporúčaní 1 500 aktívnych cyklistov, ktorí tímu Škody poskytli tipy na to, čo by malo obsahovať dokonalé auto pre fanúšikov bicyklovania.

Škoda Velo sa stará o všetky potreby cyklistov, pozrite si v galérii, čo všetko si pre nich nachystala 14 fotografií v galérii Škoda Velo sa stará o všetky potreby cyklistov, pozrite si v galérii, čo všetko si pre nich nachystala Zdroj: Škoda

V Karoqu Velo samozrejme nechýba strešný nosič na bicykle, jeden sa však po demontáži predného kolesa zmestí aj priamo do predĺženého batožinového priestoru. Ten sa zväčšil na úkor dvoch miest na sedenie, tento Karoq je len trojmiestny. Velo však trojici cyklistov poslúži ako vynikajúci základný tábor aj pri dlhších výletoch do prírody. V jeho výbave nájdete chladničku, wapku, priestor pre náradie či dokonca aj malú práčku na spotené dresy.

Z technologickej výzbroje sa určite oplatí spomenúť zabudovaný wi-fi hotspot, množstvo doplnkových LED svetiel či jednu ozajstnú špecialitku. Auto si so sebou nosí aj drona renomovanej spoločnosti DJI, ktorý disponuje funkciou “Follow me”, teda “nasleduj ma”. Takýto dron vás je schopný pri bicyklovaní nahrávať prakticky bez vašich zásahov. Navyše vie sám pristáť na magnetickej podložke, napríklad i na kapote automobilu. Čerešničkou sú polepy karosérie inšpirované reťazou na bicykli.

Test Marco Polo: Tri dni v luxusnom apartmáne

V Mercedese sme strávili tri plné dni. Nie, neležali sme na sklopených sedadlách, ale v pohodlnom stane. Relaxovali sme pod markízou, varili v aute na plynovom sporáku a ohrievali sa nezávislým...

Mladá Boleslav tento prototyp v skutočnosti neplánuje vyrábať, vznikol dokonca exkluzívne len vo Veľkej Británii, preto má pravostranné riadenie. Škoda, nejedna cyklistická rodina by sa z neho určite potešila, vieme si to živo predstaviť. Na druhú stranu, ani vozidlá ako Mercedes-Benz triedy V Marco Polo nemusia byť na podobné výlety úplne nevhodné...

Focus Media

Video
Najnovšie články
Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km

Asistenčné systémy majú podporiť vodiča a zvýšiť bezpečnosť. Aké systémy však existujú a ako vlastne fungujú? Presne na to sa pozrel nemecký klub ADAC.

Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×