Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

FOTO
Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných pripravovaných noviniek.
8 14.06.2019 / Filip Kadlečík

Nie je žiadnym tajomstvom, že Renault už usilovne pracuje na príprave ďalšej generácie modelu Captur. Obľúbené mestské SUV prejde zmenou po vzore piateho Renaultu Clio. Taktiež má stáť na CMF-B platforme, budú ho poháňať prepĺňané litrové trojvalce, ale i štvorvalcová jedna-trojka a v zákulisí sa dokonca hovorí i o plug-in hybride. S rovnakým pohonným ústrojenstvom by sa časom mal ukázať i model Mégane.

Renault Captur novej generácie 8 fotografií v galérii Renault Captur novej generácie Zdroj: autoexpress.co.uk

Z hľadiska dizajnu sa Captur prispôsobí aktuálnemu dizajnovému jazyku značky, dostane expresívnejšie tvary a napríklad i LED svetlomety, ktoré zasahujú do predného nárazníka. Viacero detailov o ňom prezradil nechcený únik fotografií. Popri crossoveri sme podobným spôsobom odhalili i identitu osvieženého elektromobilu Zoe, ktorý by mal údajne prísť predovšetkým s vylepšeným interiérom. Počíta sa ale i s prechodom na full-LED svetlomety či navýšením kapacity batérie tak, aby sa dojazd pohyboval na úrovni 400 kilometrov.

Keď sa darí, tak sa darí. Okrem dvojice Captur a Zoe sme vďaka úniku fotografií pred niekoľkými dňami spoznali i Renault Kangoo. Úžitkovú novinku sme v produkčnej verzii po prvýkrát zbadali na patentových snímkach, ktoré odhaľujú jej základnú podobu. Očakávať teda môžeme aj prítomnosť pracovnej verzie s nelakovanými nárazníkmi a posuvnými zadnými dverami na oboch stranách.

Prvá jazda: Renault Clio vystúpil z tieňa minulosti

PRVÁ JAZDA Na náš trh čoskoro dorazí piaty Renault Clio. Vraj sa vôbec nezmenil, ozývalo sa v internetových diskusiách. Nie je to pravda, táto generácia je nová od podlahy, len všetko robí nenútene...

Kvarteto premiér uzatvára spoločnosť Alpine, tu však všetko prebehlo podľa plánu. Značka svetu odhalila výkonnejšie vyhotovenie svojho ľahkého športiaku A110, variant A110S. Novinka má pri hmotnosti 1 114 kg výkon 215 kW (292 k), krútiaci moment zostáva na úrovni 320 Nm, je však dostupný v širšom spektre otáčok. Francúz prichádza s podvozkom zníženým o 4 mm, prestavenými tlmičmi a pružinami tuhšími až o 50 % a ponúka aj vychytávky akou je napríklad karbónová strecha. Všetky novinky nájdete v našej galérii.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×