Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia XCeed: Zásadná novinka v interiéri

Kórejský crossover bude prvým zástupcom značky, ktorý dostane digitálny prístrojový panel. Debut vozidla je naplánovaný na 26. júna.
6 12.06.2019 / Marek Pokrývka

Koncom tohto mesiaca sa odohrá premiéra ďalšieho auta, ktoré bude niesť pečať Made in Slovakia. Z pásov žilinskej fabriky má schádzať štvrtý člen modelového radu Ceed označený dodatočným písmenom X. Jeho prípravu už Kia verejne potvrdila a po úniku fotiek zverejnila prvý oficiálny obrázok, teraz pridáva ďalší. Kórejská automobilka pustila naše oči po prvýkrát dovnútra.

Digitálnu prístrojovku časom dostane i samotný Ceed 6 fotografií v galérii Digitálnu prístrojovku časom dostane i samotný Ceed Zdroj: Kia

Crossover neprinesie iba štýlový vzhľad, v jeho interiéri sa objaví jedna zásadná novinka. XCeed bude prvým produktom Kia ponúkajúcim digitálny prístrojový panel. Namiesto klasických budíkov si doňho bude možné objednať 12,3-palcový displej Supervision s rozlíšením 1920x720 pixelov, ktorý svojou grafikou nadväzuje na vizuál používaný dnešnými modelmi. Okrem iného má byť schopný zobrazovať aj navigáciu.

Už na prvý pohľad sa zdá, že displej by mohol ponúkať viaceré módy zobrazenia. Naznačuje to možnosť voľby jazdného režimu zobrazená na prvej oficiálnej snímke. Zdá sa totiž, že aktuálne sa pozeráme na vizuál určený pre športovú jazdu, ktorému dominujú veľké cifry rýchlosti a otáčok motora. Kia digitálne spracuje i palivomer či ukazateľ teploty chladiaceho média. Tie si u niektorých konkurentov dodnes zachovávajú analógovú podobu.

Kia Xceed: Súper Subaru XV na prvých fotkách

Kia sa už dlhší čas netají tým, že modelová paleta variantu Ceed ešte nie je skompletizovaná. Okrem karosárskych verzií hatchback, kombi či shooting brake bude v Žiline vznikať aj malé SUV. Takto by...

Prvok dostupný v čoraz väčšom počte automobilov plánuje Kia postupne nasadiť do viacerých členov svojho portfólia. Jeho prvý nositeľ sa svetu predvedie 26. júna. Technické detaily o ňom zatiaľ nepoznáme, no okrem špecificky nastaveného podvozka s väčšou svetlou výškou toho asi veľa neprinesie. Pod kapotou by sa mali nachádzať rovnaké motory ako v ostatných členoch línie Ceed.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria

Ministerstvo dopravy získalo súhlas Bruselu na nenávratný príspevok vyše 200 miliónov eur na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír-Bidovce pri Košiciach.

Peniaze na diaľnicu Budimír-Bidovce prídu z eurofondov

Očakávaná revolúcia sa stala realitou, Američania predstavili novinku s centrálne uloženým osemvalcom. Stáť má menej než 60-tisíc dolárov.

Chevrolet Corvette C8: Najlacnejší superšport

Americká firma komplexne upravila pick-up Silverado, okrem extra nápravy mu dala väčšiu svetlú výšku, modifikované nárazníky a silnejší osemvalec.

Hennessey Goliath 6x6: Obluda je na svete

Affalterbach predstavil štipľavé kompaktné kombi, ktoré má vo veľkej miere rovnaký dizajn i techniku ako príbuzný kupé-sedan.

Dve karosérie ponúkne i vrchol triedy CLA

V inzercii Slovákov dominujú relatívne nové jazdenky s nízkym počtom kilometrov na odometri. Najčastejšie boli v ponuke benzínové verzie a vozidlá s vyššou...

Slováci inzerujú najviac 5-ročné autá s nízkym počtom km
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×