Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najväčší cyklomaratón na Slovensku sa blíži

Stúpajúce teploty lákajú von mnoho rekreačných športovcov. Okruh SLOVAKIA RING privíta opäť po roku najväčší vytrvalostný cyklomaratón u nás - 24h SLOVAKIA RING Cycling Race. Registrácia je v plnom prúde, podujatie štartuje 26.6 o 12h na obed.
4 12.06.2019 / redakcia

24h SLOVAKIA RING Cycling Race absolvovalo pred rokom až 366 cyklistov a aktuálne prihlášky sú stále otvorené do 25. júna. Tohtoročné podujatie je naplánované na 26. a 27. jún.

Okrem 2, 4, 6 až 8-členných tímov, z ktorých mnohé dokázali prekonať 900-km hranicu za 24 hodín, je tento ročník určený zvlášť aj pre jednotlivcov. Pre nich sú vypísané samostatné 12-hodinové preteky.

Ilustračné foto. 4 fotografie v galérii Ilustračné foto. Zdroj: SLOVAKIA RING

Či sa niektorému tímu podarí prekonať minuloročných víťazných 964,96 najazdených kilometrov, sa tak dozvieme už čoskoro. Okrem profesionálov a amatérov sú preteky určené aj pre firmy.

Minuloročné júnové preteky na 5922-metrovej trati najlepšie zvládol šesťčlenný mužský tím Bratanci, ktorý zvíťazil s počtom 964,96 odjazdených kilometrov. 24h SLOVAKIA RING Cycling Race organizuje okruh SLOVAKIA RING s podporou Slovenského zväzu cyklistiky a medzinárodnou cyklistickou federáciou UCI.

Na podujatie sú k dispozícii všetky kapacity okruhu vrátane možnosti prenájmu boxov, reštaurácia RING RESTAURANT bude pripravená ponúknuť stravovanie a Hotel Ring odporúča ubytovacie kapacity.

Ilustračné foto. 4 fotografie v galérii Ilustračné foto. Zdroj: SLOVAKIA RING

Najdlhšie, najtichšie a najekologickejšie preteky štartujú 26.6 presne o 12h na obed, koniec pretekov prichádza na druhý deň tiež o 12h na obed. Cyklisti tak budú musieť zdolávať nástrahy zmeny počasia, západu slnka, nočnej jazdy, východu slnka či neustále sa meniaceho prúdu vetra.

Ilustračné foto. 4 fotografie v galérii Ilustračné foto. Zdroj: SLOVAKIA RING

Najbližším top "motorovým" podujatím bude OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu, ktoré sa 6. a 7. júla v spojení s pretekmi legendárnych formúl F1 na okruhu SLOVAKIA RING postarajú o nezabudnuteľný zážitok.

Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie nielen pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkou FIA. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov aj širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál na Slovensku. Na jednom mieste ponúka možnosť jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si off-road jazdu vo vynovenom areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj nový Malkia Park, útočisko pre exotické zvieratá, otvorený aj pre verejnosť. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie a wellness centrum so saunami a bazénom.

 


Video
Najnovšie články
7 veľkých zmien zákona: Dovoz áut, STK, servisy

Projekt bratislavského obchvatu D4/R7 nedá poslancom parlamentu spať a opäť prišli na poslanecký prieskum. Podľa zúčastnených sa plán napojenia na D1 určite...

Poslanci: D4 sa na D1 určite nenapojí v roku 2020

Pokrok nemožno zastaviť a reaguje naň aj štát. Pochopiteľne, veď vozidlá s alternatívnymi pohonmi sú oveľa drahšie než porovnateľné modely s tradičným...

Návrat šrotovného: Kedy a ako s ním ušetríte?

Švédsko sa chce do roka 2045 uhlíkovo neutrálnym a výrazne podporuje predaj elektromobilov. Naráža na výrazný problém, a tým je kapacita rozvodných sietí...

Achillovou pätou e-mobility môžu byť rozvodné siete

Možno si myslíte, že konflikty kdesi vo svete sa nás netýkajú. Omyl, ktorý sa prejaví najmä pri tankovaní. Nateraz nám obchodná vojna USA s Čínou a Mexikom...

Lacné leto? Ceny nafty a benzínu prekvapia

Najpredávanejšími triedami u nás sú SUV a kompaktné modely, či už ide o nové vozidlá alebo jazdenky. Ich spoľahlivosť a najmä slabé stránky ojazdených...

Obľúbené kompakty: Toto sú ich slabiny

Americký úpravca predstavil unikátne Porsche 356 RSR. Zaujme najmä excentrickým zovňajškom a sľubným výkonom na úrovni takmer 400 koní.

Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×