Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Superb: Koľko stojí omladený model?

Do slovenských obchodov prichádza inovovaná vlajková loď značky Škoda. Plug-in hybrid príde až koncom roka, čakať musíme aj na skautskú verziu. Úvodná ponuka však obsahuje modely Sportline aj Laurin & Klement.
97 08.06.2019 / Marek Pokrývka

Už takmer tri dekády je Škoda hlavným sponzorom svetového šampionátu v hokeji. Nedávne majstrovstvá využila na dvojnásobnú premiéru, v Bratislave odhalila svoj prvý elektromobil a najmä komplexne inovovanú verziu vlajkovej lode menom Superb. Najluxusnejšie české auto tak napísalo ďalšiu kapitolu vo svojej evolúcii. Aktuálne prichádza na európske trhy, vrátane slovenského.

Na najzásadnejší prvok modernizácie budú zákazníci čakať 97 fotografií v galérii Na najzásadnejší prvok modernizácie budú zákazníci čakať Zdroj: Škoda

Najväčšou novinkou faceliftu bolo uvedenie verzie iV. Mladá Boleslav použila tento štítok pre plug-in hybrid, ktorý je taktiež novotou v portfóliu spoločnosti. Modelový rad okrem toho rozšíril terénne štylizovaný variant Scout. Na príchod týchto vyhotovení si však budeme musieť počkať: v prípade odrody PHEV hovorí importér o konci roka, skautské exempláre prídu o pár týždňov.

Koľko u nás stojí omladený model Superb? Dno ponuky tvorí naďalej úroveň Active, ktorá je dostupná od 24 870 eur. Rolu štartovacieho motora má benzín 1.5 TSI naladený na 110 kW (150 k). Základ obsahuje okrem množstva bezpečnostných prvkov napríklad LED svetlomety, voľba balíka Plus pridáva 17-palcové ľahkozliatinové disky, predné parkovacie senzory a vkladané koberčeky.

Facelift mal priniesť lepšie materiály i rozšírené vybavenie 97 fotografií v galérii Facelift mal priniesť lepšie materiály i rozšírené vybavenie Zdroj: Škoda

O stupeň vyššie stojí verzia Ambition, predávať sa začína za 27 060 eur. V tejto sume je zahrnuté bezkľúčové rozhranie KESSY či bočný asistent monitorujúci mŕtvy uhol až do 70 metrov. Aj tu ponúka importér plusový paket, ten prináša elektricky nastaviteľné pamäťové sedadlo vodiča, rozhranie Bluetooth, farebný displej palebného počítača, automatické diaľkové svetlá či elektricky sklápateľné vonkajšie spätné zrkadlá.


>>> Pozrite si omladený model SUPERB do detailu <<<


V prípade ďalšieho člena palety Style nesúceho cenu od 30 290 eur už vpredu nájdeme LED svetlá typu Matrix. Okrem toho uvádza viacero ďalších extra prvkov, pričom v rámci balíka Plus dostáva elektrické nastavovanie aj pre sedadlo spolujazdca, trojzónovú klimatizáciu, vyhrievanie volantu i zadných sedadiel či pripojenie na internet s rozhraním Wi-Fi. Ďalší dostupný paket Style obsahuje adaptívny podvozok, vnútorné diódové osvetlenie a systém proaktívnej ochrany cestujúcich.

Slováci zaplatia za špičkový model L & K najmenej 34 260 eur 97 fotografií v galérii Slováci zaplatia za špičkový model L & K najmenej 34 260 eur Zdroj: Škoda

Škoda zahrnula do úvodného cenníka aj vyhotovenie Laurin & Klement tvoriace jeho vrchol. Na slovenskom trhu sa začína predávať za 34 260 eur a okrem špecifického vyhotovenia zameraného na luxus prináša bezkľúčové rozhranie reagujúce aj na zadných dverách.

Nový Superb do detailu: Takto trikrát prekvapil

Škoda včera v Bratislave predviedla faceliftovaný Superb a my sme dostali prvú šancu zoznámiť sa s horúcou novinkou na vlastnej koži. Modernizácia prekvapuje najmä tromi novými prírastkami...

Do predaja momentálne prichádza tiež variant Sportline, dostupný je od 33 430 eur. Hlavnú rolu v jeho prípade hrá najmä dynamický štýl. Inak je na tom podobne ako model Style, oproti ktorému má navyše napríklad elektricky ovládané piate dvere. Taktiež ponúka balík Plus zahŕňajúci adaptívny podvozok, virtuálny kokpit či trojzónovú klimatizáciu.

Od začiatku bude Superb dostupný aj vo verzii Sportline 97 fotografií v galérii Od začiatku bude Superb dostupný aj vo verzii Sportline Zdroj: Škoda

Superb Scout sa oficiálne zaradí do portfólia až o niekoľko týždňov, jeho presnú cenu zatiaľ nepoznáme. No jeho vybavenie už importér spresnil. Okrem špecifického bodykitu a vyhotovenia interiéru má obsahovať adaptívny podvozok, vyhrievaný volant a navigačný systém s osempalcovým displejom, kým verzia Scout Plus zahŕňa 9,2-palcovú obrazovku i Wi-Fi pripojenie. Na konkrétnejšie informácie a vstup inovovaného auta do on-line konfigurátora si ešte musíme počkať.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Asistenčné systémy: Viete, ako fungujú?

Európania sú veľmi opatrní a nekupujú nové autá. Dokazuje to júnová aj polročná štatistika, ktorá ukazuje nadol na všetkých dôležitých trhoch. Tabuľke výrobcov...

Predaj nových áut v EÚ opäť klesol na všetkých trhoch

Žilinská Kia v prvej polovici roka splnila plán výroby áut aj motorov a po závodnej dovolenke spustí výrobu nového XCeedu.

Kia naplnila plány, vyrobila vyše 180 000 vozidiel

Nekompromisný britský roadster dostal druhú generáciu, ktorá je ľahšia a výkonnejšia než doterajší model. Vzniknúť z nej má 30 exemplárov.

BAC Mono R: Chuťovka pre egoistov

Mladá Boleslav vykonala malé úpravy na dvoch SUV, v rámci ktorých dostávajú bezpečnejší systém Kessy či lepšie sledovanie mŕtveho uhla. V prípade menšieho...

Škoda zvyšuje odolnosť dvoch SUV voči krádeži

Renaultu sa v prvej polovici roka darilo horšie než vlani. Predaj áut klesol na všetkých dôležitých trhoch, pokles zbrzdili len značky Dacia a Lada.

Renault v 1. polroku predaj menej áut než vlani

Hybridné britské kupé s extrémnou aerodynamikou a atmosférickým dvanásťvalcom previedlo svoj zvuk na okruhu Silverstone.

Aston Martin Valkyrie konečne v pohybe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×